У Чернігові розробили «чудо-препарат», що значно підвищує врожайність томатів, огірків і капусти (Відео)
«Чудо-препарат» дає можливість збільшити врожайність городини, зокрема картоплі. В Інституті сільськогосподарської мікробіології розробляють комплексні мікробні препарати, що вкрай необхідні фермерам і дачникам.
«Стимуляція росту рослин за рахунок вмісту в препаратах фізіологічно активних речовин, фітогормонів. І за рахунок дії тих азотфіксуючих бактерій»,- Світлана Дімова, завідувач лабораторії ґрунтової мікробіології Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН.
До прикладу, для бобових тут розроблено ризогумін, для зернових – мікрогумін. Сегмент картоплі та решти овочевих «охоплює» біогран.
«Біогран – це препарат, який використовується на картоплі, овочевих культурах. Він підвищує врожайність на відсотків. Томати, огірки, капуста»,- Світлана Дімова, завідувач лабораторії ґрунтової мікробіології Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисні солодощі: що покласти до дитячих новорічних подарунків?- поради МОЗ
Діють препарати на основі двох активних складових.
«Вони складаються з двох діючих компонентів. Перший – це мікробна складова. Це бактерія агрономічно корисна. І другий компонент – це фізіологічно активні речовини природного походження»,- Світлана Дімова, завідувач лабораторії ґрунтової мікробіології Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН.
Для створення з нуля такого препарату, окрім фахівців, потрібен час. Процес займає роки.
«Зазвичай не менше як п’ять років іде на розроблення препарату. Починається робота з селекції мікроорганізмів. Ми відбираємо кращі штами. Ми їх виділяємо з природного середовища, вивчаємо їхні якості, агрономічно корисні властивості. Фіксацію атмосферного азоту. Які штами фіксують азот краще»,- Світлана Дімова, завідувач лабораторії ґрунтової мікробіології Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН.
Загалом за характером внесення згадані мікробні препарати діляться на гранульовані – для внесення безпосередньо в ґрунт і рідкі – для оброблення насіння перед посадкою.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Олег Дешура
Оператор Дмитро Дриганов