У Чернігові штрафують курців-порушників (Відео)

Вони дозволяють собі вільно пересуватися тротуарами і вулицями з цигаркою в зубах, палять на громадських зупинках і дитячих майданчиках, заходять у тролейбуси і маршрутки з легенями, повними їдкого диму. Порушуючи закон України, курці без докору сумління шкодять здоров’ю тих, хто байдужий до тютюнопаління.

«Ви знаєте, що не можна курити в громадських місцях, зокрема на дитячих майданчиках. – Я не курю. Ви вживали сьогодні алкоголь? Ні, ні. – На перший раз вам попередження, на другий – буде штраф».

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про те, що щорічно внаслідок пасивного куріння гинуть 600 тисяч осіб. Серед них третину становлять діти. Пасивні курці мають ті ж самі хвороби, що й активні – судинні захворювання, проблеми зі шлунком і легенями, порушення статевої функції. «Куріння взагалі небезпечне, і не лише для тих, хто курить, а й для тих, хто стоїть поряд. 80% диму, що видихає курець, вбирає людина, яка стоїть поруч. І куріння небезпечне. Доведено, що при горінні виділяються 4 000 різних шкідливих речовин», – розповідає завідувач відділення Чернігівської міської лікарні № 4 Барбара Сиваткіна. Законодавчо Україна начебто захистила людей, які не курять, від впливу тютюнового диму, прописавши обмеження в державному документі. Санкція покарання за куріння у недозволеному місці – десять, а то й двадцять неоподаткованих мінімумів громадян, утім, штрафи виписують лише тим, кого спіймають вдруге чи втретє. У 2017 році в Чернігові поліцейські Чернігівського відділку склали 1 548 адмінпротоколів на порушників цього закону, за півтора місяця 2018-го – 170.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині діти курять із 12 років

«Всі складені адміністративні матеріали розглядаються поліцейськими на місці і виноситься здебільшого попередження, тобто профілактична бесіда з правопорушником, якщо це так званий зухвалий курець, то його притягують до адмінвідповідальності, накладають адмінштрафи», – говорить прес-офіцер Чернігівського відділу поліції ГУНП в області Наталія Човпило.

Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» забороняє курити в громадських місцях. Їх перелік теж прописаний у державному документі. Ліфти і таксофони, приміщення та території закладів охорони здоров’я, освіти, спорту, державної влади, дитячі майданчики, підземні переходи, під’їзди житлових будинків, транспорт загального користування, стаціонарно обладнані зупинки громадського транспорту. Чернігівці хоч і знають про відповідальність перед законом та обмежувати себе теж не збираються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вандали відновлять табличку в підземці за власний кошт

«Те, що в громадських місцях, це на здоров’я, тому що повітря, а те, що з мене вже 10 років здоров’я качають. Нехай штрафують, нехай виписують протоколи, я хоч тоді побачу, що оці співробітники у цих формах хоч щось роблять».

«Ну, тут же урни і магазин тютюнових, то чому не можна курити».

Закон України, який забороняє курити в громадських місцях, фактично залишається на папері. Принаймні, Чернігів це яскраво демонструє. Приміром, на зупинах громадського транспорту, у скверах і парках немає жодної позначки про заборону паління в цих місцях. Закон вимагає і визначити спеціальні місця для курців та обладнати їх відповідними знаками. Та й цього в нас немає. Тож у чернігівських курців сьогодні фактично розв’язані руки і здоров’я чернігівців лише на їхній совісті.

Журналіст: Яна Титенок

Оператор: Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password