У Чернігові вже перевіряють, чи вам можна засмагати на сонці (Відео)
Від гарячого сонця та спекотної погоди чернігівці ховаються на міському пляжі, ближче до води
«Заїхали подивитись, що тут на пляжі, і залишились засмагати», — чернігівець Володимир.
Та медики наголошують: з 12-ї години і до 15-ї засмагати шкідливо для здоров’я.
«Людина, яка виходить на пляж, повинна розуміти, що це великий ризик захворіти на рак шкіри – меланому, карценому, базаліому шкіри», — лікар-дерматовенеролог Олена Клименок.
Перед початком купального сезону лікарі радять оглянути свою шкіру та дізнатися, чи готова вона приймати сонячні ванни.
«Є 4 типи шкіри: перший тип – це рудоволосі з веснянками голубоокі люди, другий тип – блондини, русяве волосся, голубі очі, сірі, третій тип – кароокі з темним волоссям, четвертий тип – це смагляві, які не схильні до обгорання і можуть тривалий час перебувати на сонці, перші два типи та діти – в групі ризику», — лікар-дерматовенеролог Олена Клименок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Формула якості: як обрати сонцезахисні окуляр
В обласному шкірвендиспансері вже почали приймати перших жертв сонця – чернігівців, які повернулися з відпочинку із сонячними опіками. За словами медиків, достатньо тричі в житті спектися на сонці, аби опинитися в списку онкохворих. Профілактика єдина – берегти себе.
«Захист одягом, вбрання повинне бути просте, бавовняне, з довгим рукавом, головний убір, просте, зручне, що пропускає повітря, креми з фактором СПФ 50, 100», — лікар-дерматовенеролог Олена Клименок.
Після купання та засмагання Олена Клименок радить добре зволожувати шкіру, аби вона не старіла. До речі, у шкірвендиспансері на дерматоскопі можуть оглянути кожен клаптик вашого тіла, аби дізнатися, скільки літнього сонця не зашкодить вашій шкірі.
Журналіст Яна Титенок
Оператор Дмитро Дриганов