У Чернігові ЖЕКи і ЦНАП розповіли, як працюють в умовах карантину (Відео)
Адміністративні послуги чернігівцям, тобто різноманітні довідки, в карантин надаються по-особливому. По-перше, в центрі надання адміністративних послуг усе треба робити завчасно.
«У зв’язку з карантином у нас прийом лише за попереднім записом. Тобто людина приходить на визначений час. Єдине, що зараз людей дуже багато і триває інтенсивний прийом», — Наталія Покідько, заступник начальника Центру надання адміністративних послуг.
Записуються через телефони або через сайт центру. Заходять до будівлі лише згідно з визначеним часом, у масці.
Далі – трохи скоротився час прийому.
«Прийом заявників у нас із 8.30 до 16.30, щоб була можливість впорядкувати документи, і так далі», — Наталія Покідько, заступник начальника Центру надання адміністративних послуг.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкрито нове сучасне приміщення Новгород-Сіверського районного сектору УДМС України в Чернігівській області
Такий графік можна назвати ідеальним, порівнюючи з початком карантину, коли приблизно місяць приймали лише онлайн-заявки, а потрапити на прийом не було змоги взагалі.
Наступне – щоб зменшити присутність людей, впроваджено ноу-хау – скринька.
«У нас перед входом стоїть скринька, люди туди «опускали» свої заяви і ми їх опрацьовували, людям приходила смс і вони приходили та забирали ці заяви тут, у нас», — Наталія Покідько, заступник начальника Центру надання адміністративних послуг.
Отримують заяви вже опрацьовані, тобто потрібні довідки. Більшість відвідувачів центру на його роботу не скаржаться.
«Талон берете і потрапляєте через тиждень. Вас викличуть», — Олена, відвідувачка Центру надання адміністративних послуг.
«Нормально. – Потрапити не важко? – Ні. Мені треба довідочку просто взяти про склад сім’ї і все», — Вікторія, відвідувачка Центру надання адміністративних послуг.
«Можна миритися. – Важко чи легко було потрапити? Ні, вільно. Я прийшла, буквально 10 хвилин чекала і зайшла», — Надія Яківна, відвідувачка Центру надання адміністративних послуг.
Також, із цього понеділка запрацювали «філії» Центру надання адміністративних послуг у більшості ЖЕКів міста. До речі, в приміщенні ЖЕКів, а точніше ЖЕКу, комунального підприємства «Новозаводське», реакція на надані послуги в людей зовсім інша.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відкриття ЦНАПу у Городні переноситься
«Я з п’ятниці їжджу, в мене чоловік помер. У мене таке горе, а я не можу ніде нічого добитися», — Антоніна Михайлівна, хоче отримати послугу в приміщенні КП «Новозаводське».
«У мене мати померла, також не можу взяти довідку. Все закрито. Хоча б оголошення десь повісили», — Олександр, хоче отримати послугу в приміщенні КП «Новозаводське».
Керівник КП «Новозаводське» Віталій Морський розповідати про роботу свого ЖЕКу в карантин не захотів. Послався на зайнятість. Проте після відвідин установи стало зрозуміло, що керівництво тут у робочому дні найбільше шанує обід. За словами відвідувачів задовго до нього тут усе закривається.
«Я прийшла десь без десяти. – Закрито було? – Так. Мені інженери сказали, куди. Я до приймальні – вона зачинена», — відвідувачка КП «Новозаводське».
«Розійшлися люди. Була планірка, вони розійшлися», — Наталія Примак, інспектор із кадрів КП «Новозаводське».
Енергетик підприємства, який не встиг піти на обід вчасно, технічно «відфутболює» журналістів.
«Ви інженер? – А яка вам різниця? – Ви ж у ЖЕКу працюєте, державному… комунальному».
Пояснювати карантинний режим роботи доводиться інспектору з кадрів.
«Ми працюємо як працювали. Лише ми зачинені. Там усюди оголошення є. Всі заявки ідуть через кол-центр. Кол-центр передає майстрам, диспетчеру. – А коли працюватимете у звичному режимі? – Це не до мене питання», — Наталія Примак, інспектор із кадрів КП «Новозаводське».
Загалом повноцінне відновлення роботи всіх комунальних структур, зокрема й ЖЕКів, залежить від активності коронавірусу та впровадження нових або збереження наявних карантинних обмежень у країні.
Журналіст: Олег Дешура
Оператор: Роман Лазун
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv