У Польщі заборонили бандерівську ідеологію: пояснення історика (Відео)

Нещодавно Сейм Польщі ухвалив законопроект про заборону пропаганди так званої бандерівської ідеології. Це означає, що кожному, хто на території Польщі публічно вживатиме термін «польські концтабори» або визнаватиме співучасть польського народу в Голокості, загрожує штраф чи навіть аж до трьох років ув’язнення.

Керівництво Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області має власну думку з цього приводу.

«Ми не говоримо, що відповідальний повністю польський народ, але якщо поляк брав участь у єврейському погромі, про це треба говорити, про німців та угорців же говорять, чого ж не говорити про поляків, вони поза законом, їх не можна згадувати? Вони в законі визначили, що не можна позитивно оцінювати всю діяльність українських націоналістів 1925-1950 рр. Ніхто не може сказати, чому 1925 рік, якщо організація українських націоналістів була створена у 1929 році.

Будь-який український історик, йому загрожують репресії з боку польського законодавства.

Ми рекомендуємо українським дослідникам проводити будь-які наукові форуми та співпрацю з поляками з приводу складних питань з історії на території Польщі. Це катастрофічно для Польщі, воно йде всупереч європейським цінностям

Інтелектуальна, духовна еліта Польщі виступила з протестом проти цього закону, почалися вже демонстрації. Цей закон насамперед розколов саму Польщу.

У нас є підтримка з боку істориків світового рівня й інтелектуальної еліти Європи, Канади. Будемо боротися за те, щоб у Польщі перемогла демократія, тобто права людини», – представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко.

Журналіст Аліна Клименко

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register