Учитель без учнів: на Чернігівщині педагога-пенсіонера виживають зі школи (Відео)

Виживають зі школи. Людмила Козубцова – вчитель з 53-річним стажем із села Мощенка Городнянського району – нарікає, що їй не дають працювати. Спершу звільнили, далі – після поновлення через суд – налаштували проти неї дітей і вона змушена вести уроки в порожньому класі.

«Завжди готувалася до уроків, завжди все намагалася зробити правильно. Нічого ж не роблю поганого. Я ж багато не прошу годин. Хоча б на дрова заробити. Дві шістсот уже, а мені три треба»,- Людмила Козубцова, вчителька математики Мощенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Городнянський район.

Історія конфлікту колективу закладу та вчительки досягла апогею в квітні минулого року, коли Людмила Степанівна написала скаргу на директора.

«Що спонукало, що стало каталізатором усіх цих процесів… Із незрозумілих причин вона пише величезну петицію на міністра освіти»,- Віктор Тупик, директор Мощенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Городнянський район.

Вчительку звільнили з формулюванням «аморальна поведінка», на початку цього року вона була поновлена.

«Винесене справедливе та законне рішення, яким мого клієнта було поновлено на роботі, на посаді вчителя. На сьогодні вона працює але…Діти не ходять на її уроки конкретно, тобто людину фактично виживають»,- Сергій Слєпченко, адвокат.

Після поновлення педагогу влаштували демарш. Учні перестали ходити на її уроки. Директор і вихованці пояснюють свій «страйк» по різному.

«Неясно розповідає нам матеріал».

«Вона зовсім не ті теми розповідає, які треба на уроці розповідати».

«Ну, не веде вона уроки так, як треба. Вона розповідає про все, але не про уроки».

«Розказує про сім’ю про нашу і про нас. І грубо ставиться до нас».

«Вона розповідає те, що мої батько і мати ніде не працюють. Про нас каже, що ми не вчимося».

«Ну, наприклад, те, що твої батько чи мати алкоголіки… Або заявити дитині: «Скажи своїй матері, щоб таких дебілів більше не народжувала»,- Віктор Тупик, директор Мощенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Городнянський район.

«Ніколи цього не було. Якби я образила, то завтра прийшов би батько чи директор, й одразу мене виправили б. Цього ніколи не було»,- Людмила Козубцова, вчителька математики Мощенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Городнянський район.

Сама вчителька-вигнанка всі звинувачення відкидає. Пояснює їх конфліктом із директором школи, який і налаштував проти неї батьків та дітей. Що стосується інших вчителів школи, то про конфлікт вони воліють мовчати. Розділилися думки й у місцевих жителів.

«Вона скандальна така учителька»,- Станіслав Вікторович, житель села Мощенка.

«Вона дітей моїх вчила. Сказати, що вона дуже погана, я не скажу»,- Людмила Миколаївна, жителька села Мощенка.

«Я намагаюсь у цей конфлікт просто не втручатися, тому що досі не можу зрозуміти, з чого воно все почалося»,- Святослав Царенко, вчитель історії та правознавства Мощенської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Городнянський район.

«Ні, я за це не буду».

Староста села зазначає, що про конфлікт у школі знає, але інформації про аморальну поведінку Людмили Козубцової ніколи не отримував.

«До мене ніхто не звертався з повідомленнями, що вчителька погано поводиться чи щось таке»,- Сергій Руденок, староста старостинського Мощенського округу.

У Городнянському відділі освіти про ситуацію також знають, але шляхів вирішення конфлікту поки що не вбачають.

«Поки що не вбачаємо шляхів вирішення. Спілкувалися з усіма учасниками конфлікту, але конфліктна ситуація дуже важка»,- Григорій Смоляр, начальник відділу освіти Городнянського району.

Так і ходить вчитель математики на уроки до порожнього класу, а учні «відсиджуються» деінде. Яким чином і коли буде вирішена проблема такого аномального навчання, залишається загадкою.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register