Унікальні артефакти: у Чернігові показали археологічні «родзинки» (Відео)
Зануритись у роки минулого та побачити цікаві речі, що збереглися до сьогодення, можна на історичній виставці в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу).
На ній представлені артефакти та фотоматеріали з багатьох археологічних експедицій. Кожна річ, представлена на виставці, має власну історію та розповідає про події того часу. Археологічні дослідження здійснювались на території Єлецького і Троїцько-Іллінського монастирів, а також Спасо-Преображенського собору.
«Ми хотіли на нашій виставці показати, як це відбувається. Як ми можемо відтворити не тільки події, а, наприклад, що стосується Троїцько-Іллінського монастиря. Наразі ми можемо багато чого розповісти: як він був облаштований, зробити його реконструкцію, як топографічну, так і в часі», — науковий співробітник заповідника «Чернігів стародавній» Тетьяна Новик.
Під час розкопок було знайдено багато цікавих предметів, наприклад, керамічний посуд на території Троїцько-Іллінського комплексу, мереживо XVII століття з розкопок Спаського собору, але є найунікальніший експонат, що вирізняється серед інших:
«Одна з найцікавіших знахідок – це такий олов’яний штоф, який, на нашу думку, був явно оформлений зовні тими різьбарами, які займались виготовленням типографських кліше», — завідувач наукових досліджень «Чернігів стародавній» Володимир Руденок.
Виставка триватиме до березня. Тож кожен охочий зможе доторкнутися до історичного пилу минувшини.