Від народження і до смерті: в Чернігові органи РАЦСу ідуть шляхом «відкритого простору» (Відео)

«Ми супроводжуємо людину впродовж усього її життя. Від народження і до смерті».

Органи РАЦСу з нами від самого народження і до останньої сторінки нашого життя. Документально. Сьогодні в цьому структурному підрозділі Міністерства юстиції відбулися чималі зміни.

Наприклад, відкритий простір.

«Із появою нових сервісів висуваються і нові вимоги. І якість повинна відповідати наданню цих сервісів. І щоб людям було зручно, запроваджуються такі відкриті простори: людина безпосередньо бачить працівників, є прямий контакт, спілкування й отримуються всі відповідні послуги», – Людмила Савенко, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану м. Чернігів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приміщення шлюбних церемоній ЗАГСу в Чернігові може переїхати

Можливості онлайн-запису, що зменшує черги.

«Вебпортал, за допомогою якого люди можуть записатися на прийом, щоб не було черг. Зараз черг здебільшого немає, тому що люди зараз дуже обізнані – вони можуть попередньо записатися на прийом, можуть подати заяву онлайн», – Людмила Савенко, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану м. Чернігів.

Наразі в РАЦСі удосконалюють надання сервісів, створених кілька років тому. Наприклад, таких як «Е-Малятко», комплексна послуга для новонароджених.

«Надається така послуга, як «Е-Малятко», здійснюється реєстрація місця проживання дитини. Наприклад, послуга «Е-Малятко» передбачає за однією заявою отримання цілого пакета послуг», – Людмила Савенко, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану м. Чернігів.

«Перелік послуг, які можуть замовити батьки разом із реєстрацією народження. Тобто після закінчення реєстрації батьки отримують як саме свідоцтво про народження, також може бути замовлений ідентифікаційний номер дитини, що буде проставлений на самому свідоцтві про народження. Ще батьки можуть замовити єдиний унікальний номер із демографічного реєстру. Одночасно подається заявка до органів соцзахисту на отримання допомоги при народженні», – Ольга Ткачова, головний спеціаліст відділу державної реєстрації актів цивільного стану м. Чернігів.

«Е-Малятко» можна замовити або онлайн через «Дію», або безпосередньо у відділі чи пологовому будинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Почав працювати додаток державних онлайн-послуг “Дія”

Мають у РАЦСі і набір послуг для тих, хто хоче укласти шлюб.

«На сьогодні у відділі державної реєстрації актів цивільного стану в Чернігові проводиться реєстрація шлюбу за пілотним проєктом «Шлюб за добу». «Шлюб за добу» – це скорочена процедура реєстрації шлюбу, вона передбачає, що наші наречені можуть скористатись такою послугою і в день подання заяви зареєструвати шлюб. Не треба чекати місяць», – Людмила Савенко, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану м. Чернігів.

На День святого Валентина тут пропонують одружуватися мало не цілодобово.

«Кохання поза часом» – щорічна акція Міністерства юстиції, коли наші закохані, наречені 14 лютого, це вже три роки поспіль, можуть подати заяву про державну реєстрацію шлюбу, можуть одружитись цього ж дня, без обмежень у часі. Тобто з 8.00 до 00.00 ми працюємо», – Людмила Савенко, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану м. Чернігів.

Чернігівці зміни сприймають із надією на кращий сервіс, який і отримують.

«Ну, не знаю. Я перший раз прийшов оформлювати четверту дитину. Все по-новому. Побачимо, як працює», – Ігор Князь, чернігівець.

Загалом наразі як на Чернігівщині, так і по всій країні практично всі державні органи, що надають послуги великій кількості людей, уже переформатувалися у «відкриті простори».

Журналіст – Олег Дешура

Оператор – Дмитро Дриганов

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register