Суспільство (відео)

«Владні вибрики»: чому Атрошенко боїться громадської експертизи? (Відео)

Новообрана чернігівська влада на початку своєї роботи здійснила колосальний стрибок у бік відкритості: всі проекти рішень виконкому і міськради дійсно почали викладати у вільний доступ на офіційному порталі. Але на цьому процес відкритості призупинився і, відверто кажучи, почав добряче пробуксовувати. Про «бульбашкові» безконкурсні призначення на керівні посади міським головою Владиславом Атрошенком своїх людей поговорили-покритикували – та й забули. «Підгорів» і наступний «млинець прозорості» – міська рада не захотіла впроваджувати механізм громадської експертизи.

— Це дуже простий механізм для експертних громадських організацій. Пишеться відповідний запит, це все висвітлюється на сайті органу, який «експертується»: надання відповіді, рекомендації. Важливо те, що орган влади зобов’язаний розглянути ці рекомендації і винести певні рішення,- голова громадської організації «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко.

Але влада, м’яко кажучи, чомусь не в захваті від таких ініціатив. Мовляв, громадськість нахабніє з кожним днем – відтак, скоро взагалі всі повноваження відберуть.

— На комісіях часто доводиться стикатися з нерозумінням депутатського корпусу. Для чого все це? У вас і так все є. Скільки ще громадськості треба влади і контролю,- голова громадської організації «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко.

Питання громадської експертизи знову розглядатимуть на черговій сесії міської ради. Активісти сподіваються, що цього разу депутати дадуть «зелене світло» демократичній ініціативі. Хоча радники мера все ж докинули свої п’ять копійок і «підстрахувалися», змусивши ініціаторів «пообіцяти» не критикувати орган влади.

— Пропонується проводити експертизу не органу влади, а виключно проектів рішень. Це була точка компромісу. Юридичний відділ сказав, що ми не хочемо бачити критику органу в цілому. Дійшли згоди, щоб експертувати тільки документ і до документа вносити пропозиції,- голова громадської організації «Чернігівський освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко.

Депутат Чернігівської міської ради з команди міського голови Сергій Воробйов погоджується, що механізм громадської експертизи – штука дійсно потрібна. Але чи підтримує цю ініціативу вся чернігівська фракція «Блок Петра Порошенка «Солідарність»? Поки що це запитання залишається без відповіді.

— Так вийшло, що, коли наша фракція збиралася з цього питання, я був у відрядженні. Але у нас все вирішується спілкуванням і аргументами. Особисто я буду вмовляти партію. Хоча не думаю, що буде якийсь спротив проти цих ініціатив,- депутат Чернігівської міської ради Сергій Воробйов.

Чи наблизиться хоч на крок до громади Чернігівська міська рада – дізнаємося вже за кілька днів.

Ще статті по темі

Back to top button