Суспільство (відео)

Власне виробництво сиру та перероблення зернових: на Чернігівщині функціонує унікальне підприємство (Відео)

У невеликому селі Піски, що в Ніжинському районі, вже понад 20 років працює сільськогосподарське підприємство, що займається тваринництвом і рослинництвом. Попри повномасштабне вторгнення, це підприємство не припинило своєї роботи, тим паче, в період окупації допомагало місцевим жителям: роздавали молоко, пекли хліб. Як зараз живе підприємство та чим займається, розповів заступник директора з тваринництва ПСП «Пісківське» Андрій Стельмах.

«Ми займаємося вирощуванням великої рогатої худоби – як молоком, так і м’ясом. Сьогодні ми утримуємо 3150 голів великої рогатої худоби. Ми – племінне господарство з розведення чорної голштинської породи», — Андрій Стельмах, заступник директора з тваринництва ПСП «Пісківське».

Наразі за день на підприємстві доять 34 тонни молока, яке реалізують у громаді й області. Окрім молока, підприємство займається відгодівлею бичків на м’ясо.

«Є досить багато переробки власної продукції. Є свій, можна сказати, сирний мініцех, є крупорушка, зернові культури – сою, пшеницю – переробляємо, маємо млин. Переробляємо сільськогосподарську продукцію як молочну, так і зернової групи», — Андрій Стельмах, заступник директора з тваринництва ПСП «Пісківське».

Створену сирну продукцію підприємство реалізує не лише у власній громаді, де має кілька магазинів. Сир, виготовлений у Пісках, імпортують у свою область, а також у Київську та Сумську. Проте війна безпосередньо внесла свої корективи у життя підприємства. Зокрема, продукцію підприємства тепер складніше реалізувати, оскільки зменшилися обсяги купівлі.

«З’явилася одна дуже важлива проблема – це брак кадрів. Деякі люди виїхали, деякі люди пішли воювати. І на сьогодні це є основною проблемою. Також війна внесла корективи в цінову політику зернових культур – ціна пішла вниз», — Андрій Стельмах, заступник директора з тваринництва ПСП «Пісківське».

Наразі підприємство готується до посівної та продовжує волонтерити, допомагаючи нашим захисникам.

Журналіст: Оксана Замятіна

Оператор: Сергій Бутько

Ще статті по темі

Back to top button