Як чернігівці планують справлятися з тривалими відключеннями світла (Відео)
В Україні вже третю зиму поспіль прогнозують як особливо складну через постійні ворожі обстріли критичної інфраструктури. Зруйновані енергомережі, відсутність тепла та світла — реальність, до якої готуються мільйони українців. Ми поцікавилися, як чернігівська родина планує справлятися з викликами чергової зими під час війни.
«Найперше почали готуватися ще два роки тому, коли були перші відключення світла. Ми тоді купили перший інвертор, закупили світлодіодів, скупили всі можливі лампочки на батарейках, акумуляторах, павербанки, тоді це була наша перша підготовка»,- Анастасія Мешок – жителька Чернігова.
Із появою дитини родина Мешків переглянула свою підготовку до відключень світла, адже для малечі важливо забезпечити постійне опалення та гарячу воду.
«Першим був інвертор, його вистачало на світло, але не вистачало на опалення, була тепла вода, а опалення не було. Основна проблема – це безпека. Потрібно було дивитися, коли вмикають світло, бігти вимикати автомати, це було вручну, але з малою дитиною це важко. Тому що можеш десь відволіктися, і це було дійсно небезпечно, там струм потрапляє і міг сам інвертор загорітись або проводку десь пошкодити. Тоді ми вирішили, що в цю зиму придбаємо безперебійник, він уже сам автоматично заряджається, вмикається, вимикається, це полегшує, звісно, життя в усі ці відключення і не переймаєшся»,- Анастасія Мешок – жителька Чернігова.
Важливим аспектом вибору приладів є їхня вартість, що в Україні коливається в широкому діапазоні. Ціни на менш потужні пристрої починаються від 5 000 грн, а на більш потужні та спеціалізовані моделі можуть сягати 100 000 грн і навіть більше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація погіршилася: внесені зміни у графік відключень світла на Чернігівщині
«Важливо ще також, якщо відключення будуть не три через три, як зараз, а довші, як наприклад, цього літа по 12 годин не було світла, а з’являлось на три і знову пропадало на шість, то треба враховувати, що акумулятор у цьому безперебійнику просто не встигне зарядитися. Хоч як би ми зараз були укомплектовані, готові до зими, але все одно, якщо будуть довгі відключення, я вважаю, що ми будемо їхати в село до чоловіка, туди ми вже купили генератор, звозимо туди пальне, тому що ніхто не знає, якою буде ця зима, на жаль»,- Анастасія Мешок – жителька Чернігова.
Зі зниженням температури споживання електроенергії зростає. Енергосистема при цьому все ще відновлюється після масованих ворожих атак. За таких умов важливо дотримуватися простих правил ощадливого використання електроенергії.
Ось основні рекомендації від енергетиків:
1) економте у пікові години: зранку з 7.00 до 11.00 та ввечері з 16.00 до 22.00,
2) за можливості вибирайте техніку з високим класом енергоефективності,
3) використовуйте пральну машину в нічні години і тоді, коли вона повністю завантажена,
4) кип’ятіть лише необхідну кількість води: це не лише зменшить витрати енергії, а й заощадить час,
5) використовуйте енергоощадні лампи та вимикайте світло в порожніх кімнатах,
6) вимикайте з мережі техніку, якою не користуєтеся.
Дотримуючись цих простих порад, ви допоможете зменшити навантаження на енергосистему та зберегти ресурси. Споживайте електроенергію розумно!
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналістка Іра Пономаренко