Запахло корупцією: Чемер намагається «децентралізувати» голова Козелецької РДА (Відео)
Про визначення села Чемер Козелецього району із власним місцем у процесі децентралізації вже можна писати мемуари. Більше року в населеному пункті відбувається розхитування ситуації. Спершу люди хотіли створити власну громаду, потім приєднатися до Кіптів не дозволив селищний голова Чемера, наклавши вето на результати громадських слухань. Тепер же в ситуацію намагається втрутитись голова районної адміністрації Володимир Швед.
«Нам телефонували жителі селища, казали, що голова районної держадміністрації схиляє до можливості приєднання до Козелецької громади. Це приємно, коли адміністрація займається питаннями децентралізації, але функції голови РДА – це тільки консультація, надання інформації. Однак казати, що ви повинні, вам треба – це вже зловживання службовим становищем, це тягне на корупційну складову», — розповідає голова чернігівського Центру прав людини Олександр Підгорний.
19 вересня на позачерговій сесії Чемерської сільської ради вкотре обговорювали питання добровільного об’єднання громад.
І вкотре до Чемера приїхала фахівець в області реформи децентралізації Ірина Грозенко, намагаючись розтлумачити присутнім особливості процесу.
«Згідно з перспективним планом, ця громада підлягає приєднанню до Кіптівської ОТГ. Те, що сьогодні Чемер може приєднатися до Козельця і є траса Київ-Москва, – це просто смішно. Мені дуже прикро, що сьогодні представники Президента на місцях дають неправдиву інформацію громадам, що це можливо», — відмічає виконавчий директор чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко.
Приєднання Чемера до Козелецької громади апріорі незаконне і не відповідає методиці децентралізаційного процесу по всій Україні. Людей просто вводять в оману, кажуть фахівці.
«Чемер не може приєднатися до Козельця, бо в них немає спільних меж», — наголошує виконавчий директор чернігівського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Ірина Грозенко.
Чиновники таким чином створюють прецедент. Адже, за їхньою логікою, за бажанням Чемер може приєднатися навіть до Києва.
«Якщо сьогодні така ситуація пройде, проголосують і пройдуть документи до державної адміністрації, вона погодить і на вищих щаблях затвердять таку громаду, децентралізація піде нанівець», — переконує голова чернігівського Центру прав людини Олександр Підгорний.
Голова Козелецької районної адміністрації Володимир Швед мав наміри відвідати сесію в Чемері. Утім, на засідання так і не з’явився.
«Він має більшу інформацію фінансову про район. Я з величезним задоволенням хотів би його сьогодні послухати. Ну, людина зайнята», — наголошує голова Чемерської селищної ради Григорій Кузьменко.
Самі ж чемерівці, яких, до речі, в селі півтори тисячі, наслухавшись суперечливої інформації, вже не розуміють, де їм буде краще.
Звинувачення в розхитуванні ситуації від депутатів полетіли на адресу селищного голови.
«Не пішли ми одразу в Кіптівську громаду, втрачаємо лікарню, пожежну, яка готова, і розхитування, Григорію Володимировичу, тільки з вашої сторони йшло, ви не об’єднали людей, я не знаю, чиї примхи він виконує, але втрачає село, втрачають жителі», — говорить депутат Чемерської сільської ради Віктор Вертовий.
«Звинувачення взагалі не приймаю з тієї простої причини, що люди, які про це говорять, не розуміють ситуації», — переконує голова Чемерської селищної ради Григорій Кузьменко.
На сесії ж депутати обговорили питання про проведення чергових громадських слухань. Визначатись Чемер може ще аж до 2019 року, потім процедура об’єднання буде добровільно-примусовою. Міністерство регіонального розвитку рекомендує Чемер приєднати до Кіптівської ОТГ. У листопаді цього року цей перспективний план остаточно затвердять в області.
Журналіст: Аліна Клименко
Оператор: Дмитро Дриганов
Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.
По всій країні існує проблема добровільності. Якщо це добровільне об’єднання, то воно мусить бути добровільним. Тому пропозиції щодо об’єднання територіальних громад, розроблені обласними адміністраціями, не сприймаються більшістю місцевого населення. Але ніхто плани змінювати не збирається. То де ж тут добровільність, про яку так багато говорять в уряді????? До слова, як варіант Чемерська сільська рада межує з Хрещатенською, Красилівською сільськими радами.