Застрягла в «туристичному павутинні» область: чому Чернігівщина не стала туристичною Меккою (Відео) ЧL

Чернігівщина займає одне з провідних місць в Україні за кількістю пам’яток культурної спадщини – понад 9 тисяч пам’яток, 3 національні заповідники, а чого варті унікальні туристичні перлини – «Качанівський» і «Сокиринський» палацово-паркові комплекси.

Здавалося б, із таким потенціалом до нашої області, як метелики на вогонь, мали б звідусіль злітатися туристи. Але, відверто кажучи, на роль туристичної Мекки Чернігівщина, на жаль, поки що не претендує. Чому? Мабуть, влада замало працює в цій царині.

Про туристичні здобутки Сіверського краю та перспективи на майбутнє говорили під час брифінгу в облдержадміністрації.

Парадокс, але підняти туризм на Чернігівщині хочуть за допомогою кількасекундного проморолика, на який планують  «викинути» півмільйона гривень.

-Мало виділялося грошей. Минулого року на цю програму було 300 тисяч. Цьогоріч сума подвоюється. Але ж і витрати збільшилися. Ми хочемо зробити проморолик про Чернігівську область. На той момент, коли ми рахували витрати, це коштувало 100 тисяч. Зараз ця сума буде в 4-5 разів більша. Декілька секунд про Чернігівську область,- начальник управління туризму та охорони природної спадщини департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Людмила Замай.

Популярний у всьому світі зелений туризм у нашій області чомусь представлений лише трьома десятками садиб.

Важливий момент – інвестори. У «Програмі розвитку туристичної галузі Чернігівщини» чорним по білому написано – пошук інвесторів і залучення інвестицій. Чи не там шукають, чи не ті шукають, але про інвесторів поки що говорять лише в майбутньому часі.

-До обласної адміністрації надійшло звернення щодо Ічнянського району – там хочуть залучити інвестиції. Планують залучити Республіку Білорусь і вітчизняного інвестора. Планується ще по Ріпкинському району – там є пропозиція і розглядається,- начальник управління туризму та охорони природної спадщини департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Людмила Замай

На брифінгу прозвучали і більш приземлені думки. Меседж простий – про туризм думають тільки під час передвиборчих перегонів, а коли приходять до влади – «туристичні амбіції» помалу згасають.

-Фінансів тоді ніхто не шкодував – створювали фільми, друкували газетки, агітки, журнали,- генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь

Звісно, все це дуже добре, але сіверянам хотілося б, щоб на туризмі не піарилися в часи виборів, а постійно ним займалися та розвивали.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register