Заступник міністра юстиції Чернишов розповів про недоліки, які знайшов у Чернігівському СІЗО (Відео)

Чернігівський слідчий ізолятор у рамках реформи пенітенціарної системи, що триває в Україні, відвідав заступник міністра юстиції України Денис Чернишов, а також голова Підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи Юрій Мірошниченко. Делегація запланувала оглянути кожен закуток СІЗО і знайти недоліки. Гості просять не ховати від їхніх очей і камер журналістів найгірші приміщення.

 «Який сенс нам витрачати час на показові виступи. Хочете, щоб показували найгірше? О, я так і прошу», – голова Підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи Юрій Мірошниченко.

Найперше робоча група оглянула кімнату для довгострокових побачень. Вона платна – 75 гривень за добу. Розраховується той, у кого є гроші, – або засуджений, або його родич, який прийшов на відвідини. У цій кімнаті можна помитися та приготувати їжу.

 «Засуджений, якщо на три доби він на побаченні, то всі три доби він перебуває в цій кімнаті», – начальник Чернігівського слідчого ізолятора Ігор Дрозд.

Зазирнув заступник міністра і до приміщення лазні. Ремонт тут робили силами установи, держава не допомагала взагалі.

Делегація оглянула стіни і підлогу. Перевірила, чи є у крані гаряча вода. Її  довелося чекати.

Мета таких прискіпливих оглядин – знайти проблеми в установі та спробувати відреагувати на них, аби для засуджених були людські умови тримання, пояснює голова Підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи Юрій Мірошниченко. За недоліки, запевняє, у Чернігівському слідчому ізоляторі нікого не каратимуть.

«Ми будемо допомагати, бо карати можна тоді, коли держава забезпечила фінансування, а воно не зроблено», – голова Підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи Юрій Мірошниченко.

Поспілкувалася делегація і з самими ув’язненими – п’ятьма неповнолітніми, які нині перебувають у слідчому ізоляторі, а також із засудженими до довічного позбавлення волі. У камерах чисто, хоч ремонту вони не бачили вже понад 10 років, переконують мешканці камер.

«Особисто ми прибираємо кожного ранку, пліснява, павутиння – все це прибираємо самі, інколи навіть оцтом промазуємо, самі дбаємо про це», – довічно позбавлений волі Дмитро.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зниклого в Білорусі українця знайшли в ізоляторі Краснодара

Підбиваючи підсумки екскурсії слідчим ізолятором, заступник міністра юстиції Денис Чернишов на брифінгу похвалив керівника установи Ігоря Дрозда. Каже, Чернігівський слідчий ізолятор – один із найкращих в Україні, хоч установі вже 200 років.

«Таких кричущих речей я тут не побачив – і лазня в нормальному стані, харчоблок на нормальному рівні, ми відвідали деяких ув’язнених. На мій погляд, це така добра, стабільна, середнього рівня установа, і керівництво робить усе можливе, щоб підтримувати на цьому рівні», – заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

Серед недоліків, які знайшла делегація, – і застаріла система опалення, що не економить ресурси, і часом старий посуд і меблі, відсутність у закладі психіатра, стоматолога, терапевта. До речі, в Чернігівському слідчому ізоляторі нині перебувають 365 ув’язнених. Серед них 14 хворі на туберкульоз і потребують особливого догляду.

Та в усіх проблемах заступник міністра юстиції звинуватив державу і недофінансування системи. Цьогоріч на сферу виділено майже 7 мільярдів гривень, однак майже вся сума піде на зарплати та комунальні послуги.

Журналіст Яна Титенок

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register