Знову групова загибель людей у вогні: рятувальники Чернігівщини б´ють на сполох (Відео)
8 грудня близько сьомої вечора в Чернігівському районі сталася пожежа, під час якої загинули двоє немолодих людей. Вогонь знищив покрівлю домівки, перекриття, пошкоджено окремі конструктивні елементи стін і майно.
«Останній випадок із груповою загибеллю людей стався вчора в с. Надинівка Чернігівського району, де внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі загинули двоє людей, 1942 року народження», — Олександр Бобро, заступник начальника ГУ ДСНС України в Чернігівській області із запобігання надзвичайним ситуаціям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігівському районі пожежа забрала життя двох людей
В управлінні ДСНС області розповіли, що до цього подібні випадки траплялися на Прилуччині. У червні цього року через коротке замикання згоріло молоде подружжя. Без батьків залишилися двоє дітей. Пізніше в Ріпках і Пархимові пожежі забрали життя чотирьох. Усі вони загинули через необережність під час куріння. Олександр Бобро зазначає, що найчастіше пожежі трапляються саме в Чернігівському, Ніжинському та Прилуцькому районах.
«Такі порушення правил пожежної безпеки, як відсутність нормативної відстані від печей до дерев´яних конструкцій будинків. Розпалювання печей легкозаймистими та горючими рідинами, надмірне їх перегрівання, поява тріщин тощо; розміщення впритул до печей меблів, сушіння одягу на них; залишення дітей без нагляду дорослих призводять до виникнення пожеж», — Олександр Бобро, заступник начальника ГУ ДСНС України в Чернігівській області із запобігання надзвичайним ситуаціям.
За його словами, загальна кількість пожеж в області зменшилася майже на 19%. Але спостерігається значне зростання кількості травмованих на них людей. Переважно лихо трапляється в помешканнях пенсіонерів і громадян віком старше 60 років.
«Слід зазначити, що в помешканнях людей електрообладнання застаріле, належним чином не обслуговується. Як наслідок, найбільша кількість загибелі людей реєструється в холодну пору року, коли громадяни використовують печі, обігрівачі й електрообладнання», — Олександр Бобро, заступник начальника ГУ ДСНС України в Чернігівській області із запобігання надзвичайним ситуаціям.
Аби запобігти трагічним випадкам, рятувальники разом із Нацполіцією та соцслужбами щодня проводять профілактичні рейди. До такої роботи залучили й органи місцевого самоврядування, які проводять інструктажі для свого населення, здійснюють обстеження технічного стану печей та електромереж в оселях людей, які є в зоні ризику. У разі потреби вони також можуть надавати допомогу в усуненні порушень.
Журналіст – Ольга Лазун
Оператор – Дмитро Дриганов
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv