У смт Ріпки жодна з ДВК повноцінно не функціонує

вибори2015[1]

Громадські спостерігачі ОПОРИ 7 липня відвідали дільничні виборчі комісії у смт Ріпки (центр Ріпкинського району) Чернігівської області та виявили значні порушення виборчого законодавства.

Під час моніторингу спостерігачі виборчої дільниці № 740694, що розташована у центральній районній лікарні, виявили, що безпосередньо в приміщенні ДВК у робочий час відбувається агітаційний захід. Зустріч проходила з 14 до 15 год. за участі кандидата у 206-му ВО Федорка Володимира від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та лідера цієї ж політичної партії Олега Тягнибока.

Таким чином була паралізована робота не тільки дільничної виборчої комісії, а й центральної районної лікарні, персонал якої знаходився на зустрічі.

Під час проведення заходу голова ДВК Пінчук Любов Іванівна та черговий член комісії Лук’яненко Надія Василівна не мали змоги виконувати свої посадові обов’язки. Окрім цього, відсутній стенд інформаційних матеріалів комісії.

Приміщення дільничної виборчої комісії є спеціально виділеним для роботи виборчої комісії як суб’єкта власних повноважень на час проведення виборів. Здійснення в приміщенні комісії агітаційних заходів може вважатися використанням приміщень органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, для проведення передвиборної агітації.

Громадські спостерігачі зафіксували, що ДВК № 740649 в приміщенні школи №2 не функціонує. Під час здійснення моніторингової діяльності ДВК жодного члена комісії на місці не було. В.о. директора школи № 2 Пінчук Олена Олександрівна зазначила, що 5 липня з’явилися три жінки-члени комісії, які залишили в приміщенні школи вивіску з номером ДВК та інші речі і більше не приходили. Коли відбулося перше засідання та чи відбулось воно взагалі — встановити не вдалося. Стенд з інформаційними матеріалами комісії також відсутній.

Відповідно до ч. 9 ст. 35 закону, документи виборчих комісій, що стосуються організації виборів, підлягають невідкладному оприлюдненню на стенді офіційних матеріалів відповідної комісії.

Наголошуємо, що приміщення ДВК № 740649 знаходиться в аварійному стані і не відповідає  Вимогам до приміщень дільничних виборчих комісій та приміщень для голосування, затверджених постановою ЦВК від 19.01.2012 № 5.

У розпорядження виборчої комісії надане приміщення, що не відповідає встановленим санітарним нормам і технічним вимогам, не обладнане засобами протипожежної безпеки. Також приміщення ДВК не забезпечене всім необхідним для роботи обладнанням — відсутні навіть меблі.

У виборчій дільниці № 740650, що розташована у Будинку творчості дітей, також не виявилось жодного члена комісії. Стенд з інформаційними матеріалами комісії та вивіска також відсутні. За словами Атрощенко Зінаїди Григорівни, члена цієї ДВК та за сумісництвом працівника Будинку творчості, перше засідання відбулось у неділю, 3 липня. На ньому з представників керівного складу комісії була присутня лише секретар комісії; ні голова, ні його заступник жодного разу не з’явились до ДВК.

Схожа ситуація склалася у ДВК № 740648, що розташована у гімназії смт Ріпки. Перше засідання комісії відбулось 3 липня, на якому були відсутні голова комісії та секретар. З успіхів цієї комісії — виборцям уже рознесені запрошення. Однак ні вивіски, ні стенду з документацією, ні чергового члена комісії на момент моніторингу немає.

Як зазначає координатор громадського спостереження ОПОРИ в Чернігівській області Святослав Бабіля, така ситуація з дільничними виборчими комісіями у смт Ріпки є неприйнятною і ставить під загрозу проведення проміжних виборів народних депутатів 17 липня. Громадянська мережа «ОПОРА» слідкує за діями, що будуть вчинені ОВК 206 ВО для належної організації роботи ДВК.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password