За класичною схемою прилучанка віддала шахраям 60 тисяч
До Прилуцького відділу поліції звернулася 80-річна місцева жінка, яку обдурили телефонні шахраї. Вони вдалися до класичної схеми – подзвонили пізно ввечері та повідомили, що її син збив людину. Залагодити конфлікт, мовляв, можна виключно за гроші.
Про це ЧЕline стало відомо з власних джерел.
Налякана старенька зібрала докупи заощадження, які накопичувала мало не все життя, та віддала в руки посереднику 60 тисяч гривень. На порозі її помешкання він з’явився дуже швидко, забрав пакунок із грошима та зник.
Більше шахраї на зв’язок не виходили, тож мати вирішила подзвонити синові. Яким же було її здивування, коли той повідомив, що нікого не збивав. У цій ситуації жінці залишалося лише йти до поліції.
За цим фактом відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Триває досудове розслідування.
Поліція Чернігівщини вкотре застерігає! Повідомляйте своїх немолодих близьких про ймовірні шахрайські схеми.
Варто усвідомлювати, що намалювати середньостатистичний портрет потенційної жертви шахраїв неможливо, бо стати жертвою можуть усі, починаючи від малолітніх дітей і завершуючи немолодими людьми.
Водночас злочинці не гребують соціальним статусом людини, яку дурять. Їм вдається ошукувати як бабусь у маленьких селах, так і молодь у великих містах. Для кожного з них шахраї та шахрайки мають окрему легенду:
- Телефонують і повідомляють, що син/брат/племінник потрапив в аварію, а для залагодження інциденту потрібно якомога швидко зібрати всі заощадження та передати посереднику, який приїжджає безпосередньо додому.
- Телефонують та удають, що вони співробітники банку, аби дізнатися реквізити банківської картки. Гроші з рахунку зникають в лічені хвилини після того, як шахраї дізнаються інформацію.
- Вони продають щось в інтернеті за привабливими цінами, але, отримавши передплату, перестають виходити на зв’язок. Товар покупцеві не відправляють, бо його просто не існує.
- Приходять додому до стареньких, удаючи соціальних працівників, робітників комунальних служб, банківських агентів (пропонують обмін грошей), щось нав’язливо продають, або навіть пропонують послуги з ворожіння. Втершись у довіру, без вагань крадуть гроші або обмінюють їх на фальшивку.
Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.