Чернігівцям покажуть «Археологічні скарби Чернігова»

5

Сьогодні, 12 лютого, в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Борисоглібському соборі на Валу) відкрилася виставка «Археологічні скарби Чернігова».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Небесне воїнство» – нова виставка в художньому музеї

Роботи проводились у 2018-2019 роках на території стародавнього Дитинця, Окольного міста та Передгороддя. Це були як наукові, так і науково-рятівні дослідження, пов’язані з благоустроєм центральної частини міста. Під час цих робіт були виявлені та досліджені залишки стародавньої забудови Чернігова Х-ХІІІ ст. та XVII-XVIII ст.: житлові, господарчі та оборонні споруди, виробничі комплекси, сліди вулиць і садибної забудови. За результатами досліджень зібраний численний речовий матеріал, який свідчить про матеріальну культуру наших пращурів та їхній побут, майстерність у виготовленні речей, вподобання, моду в одязі та прикрасах.

Розкопки проводилися Чернігівською археологічною експедицією Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка та Лівобережною археологічною експедицією Інституту археології Національної академії наук України спільно з Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній».

Джерело: «Чернігів стародавній»

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register