Гетьманській столиці передали Орден Григорія Орлика

Експозиція Талліннського музею лицарських орденів, яка розповідає про унікальну історію створення Ордену Меча для колекції Національного заповідника Гетьманська столиця

24 січня відбулась церемонія урочистої передачі Ордену Меча Національному музею «Гетьманська столиця» в присутності Надзвичайного і Повноважного посла України у Естонії Мар’яни Беци, посла Бразилії в Фінляндії Жоао Луїс Перейра Пінто, посла Швеції в Естонії Мікаеля Ерікссона, представників українського земляцтва Естонії.

Співпраця Батурина і Таллінна розпочалась  у вересні 2017 року.       Ініціаторами  проєкту зі сторення копії ордену зразка 1748 року з єдиного, збереженого на сьогодні оригіналу, з колекції короля Швеції,  стали – засновник Талліннського музею лицарських орденів, колекціонер Валерій Глущук, який і профінансував проєкт,  та  керівник музею Катерина Лапіньш.

З дозволу короля Швеції Карла ХVІ Густава ювеліри шведських королівських орденів Хенрік  і Фредерік Інгеманссони інструментами та за технологіями XVIII ст.  впродовж півтора року відтворили точну копію Ордену, яким в 1751 році був нагороджений Григорій Орлик.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

НІКЗ “Гетьманська столиця”

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register