«Культурний ландшафт Чернігова»: чергова спроба включити до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО історичну частину міста
Як підготувати номінаційну заявку так, щоб вона пройшла відбір: про це говорили учора під час зустрічі начальника ОВА В’ячеслава Чауса та представниці ЮНЕСКО К’яри Бардескі. В обговоренні також взяла участь заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталія Козловська. Адже відновлення області теж має відбуватися з урахуванням збереження спадщини.
«Це вже далеко не перший наш візит до міста і ми готові продовжувати співпрацю. Для нас дуже важливо підтримувати і працювати разом для того, щоб зберегти культурні та історичні об’єкти Чернігівщини», – наголосила К’яра Бардескі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Ніжині відкрилася виставка ляльок юної майстрині
Протягом останніх років науковці та представники влади розглядали декілька пропозицій щодо номінацій до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Врешті акцент вирішили спрямувати на ландшафтно-природне середовище та зупинились на номінації «Культурний ландшафт м. Чернігова». До неї мають бути віднесені три об’єкти: центральна частина Валу, Єлецька гора з ансамблем Єлецького монастиря та курган «Чорна могила», а також Болдина гора з курганним могильником X ст. та комплексом Троїцько-Іллінського монастиря.
«Зараз ми вивчаємо світову практику і просимо допомоги представників ЮНЕСКО у підготовці. Ми дуже зацікавлені в тому, щоб історично-культурна спадщина, яка дісталась від наших предків і має велику історичну цінність була збережена. Особливо гостро це питання стоїть у час війни», – зазначив В’ячеслав Чаус.
Підготовка пакету документів – це дуже специфічний та довгий процес. Однак, як зазначила представниця ЮНЕСКО, фахівці організації готові надавати відповідні консультації.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації