На Чернігівщині проходить фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш» (Фото)

  • На Чернігівщині проходить фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш» (Фото)
  • На Чернігівщині проходить фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш» (Фото)
  • На Чернігівщині проходить фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш» (Фото)
  • На Чернігівщині проходить фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш» (Фото)
  • На Чернігівщині проходить фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш» (Фото)
  • На Чернігівщині проходить фестиваль кіно та мистецтва «Капелюш» (Фото)

На Чернігівщині стартувала головна арт-подія літа-2019. У селищі Сосниця, на батьківщині відомого майстра кіномистецтва Олександра Довженка, вчора, 20 липня, пройшов ІІ Молодіжний фестиваль «Капелюш».

Про це повідомляють у Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України.

З обіду на території його музею-садиби почали збиратися всі, хто цікавиться кіно- та фотомистецтвом. Урочисту частину заходу відкрив селищний голова Андрій Портний.

«Сьогодні вже вдруге маємо честь приймати на арт-резиденції Олександра Довженка фестиваль «Капелюш», який ми започаткували минулого року. Мені дуже приємно, що цьогоріч вже маємо значно більшу географію. Тому раді вітати на сосницькій землі гостей із далекого Кропивницького, Харкова, Києва, Чернігова. Також мені надзвичайно приємно, що разом з нами сьогодні тут пізнають творчість Довженка наші сусіди з Мени, Корюківки, Городні, Коропа, Семенівки. Відзначу, що цього разу до свята долучилися значно більше людей із самої Сосниці. Усім вам бажаю отримати масу задоволення, гарних вражень і нових знайомств. Тож час поринути в атмосферу кіно», – зазначив Андрій Портний.

Загалом ІІ Молодіжний фестиваль підготував для гостей насичену програму. Це історичні реконструкції, лекторії, розваги та майстер-класи. Також усі охочі можуть взяти безпосередню участь у процесі зйомок відео: як сценаристи, режисери, актори, оператори та монтажери.

Окрім того, для любителів кіномистецтва ближче до вечора на фестивалі «Капелюш» проходитимуть кіноквести, папарацці-батл, фотоконкурс «FREEZE» та кіноконкурс «Кінокрок».

Як відомо, проект «Арт-резиденція Олександра Довженка» Сосницької ОТГ переміг у конкурсі «Малі міста – великі враження». Це дало можливість громаді отримати 250 тисяч гривень з державного бюджету на його реалізацію.

«У рамках проекту «Малі міста – великі враження» ми не просто проводимо фестиваль. У нас є серйозні плани перетворити цей майданчик на арт-резиденцію Довженка, де ми створили б повноцінний якісний сайт музею, відеотур та чимало інших модернізацій площ, які нададуть змогу якісніше познайомитися з митцем», – прокоментував один із організаторів фестивалю Андрій Ткач.

Нагадаємо, проект «Малі міста – великі враження» – конкурс культурно-мистецьких проектів громад із населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані з культурною спадщиною громад. Цьогорічний конкурс проходить під гаслом «Дивись, Україно!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Серед переможців конкурсу «Малі міста – великі враження» чотири проекти від громад Чернігівщини

Загалом на нього подали 181 заявку, 7 із них були від Чернігівщини. Експертний відбір відбувався у два етапи – спочатку на відкритому конкурсі були відібрані проекти за змістовою частиною, а далі – проходили захисти проектів у Міністерстві культури України.

До складу Експертної ради увійшли Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Асоціації міст України Людмила Даменцова. Перемогу здобули 74 проекти.

На їх впровадження уряд виділив 50 млн грн. Серед переможців – чотири проекти від громад Чернігівщини. Фестиваль «Капелюш» реалізується першим.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register