Ніжинський молодіжний хор привіз золото з Греції (Фото)

  • Ніжинський молодіжний хор привіз золото з Греції (Фото)
  • Ніжинський молодіжний хор привіз золото з Греції (Фото)
  • Ніжинський молодіжний хор привіз золото з Греції (Фото)
  • Ніжинський молодіжний хор привіз золото з Греції (Фото)
  • Ніжинський молодіжний хор привіз золото з Греції (Фото)
  • Ніжинський молодіжний хор привіз золото з Греції (Фото)
  • Ніжинський молодіжний хор привіз золото з Греції (Фото)

Під патронатом Олександра Самойленка – ректора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, здійснено видатний творчий проект – поїздка  Молодіжного хору «Світич» НДУ ім. М. Гоголя до Греції.

На запрошення Президента грецької музичної асоціації «Армоніа» Апостолоса Антоніу та оркомітету, хор «Світич» взяв участь у двох хорових заходах: 23-му Міжнародному хоровому конкурсі та 35-му Міжнародному хоровому фестивалі, які проходили на початку липня цього року у грецькому місті Превеза, на узбережжі Іонічного моря.

Авторитетні заходи в Превезі щорічно приймають хори з усіх куточків світу, але цього року, за інформацією оргкомітету, кількість колективів – учасників була найбільшою за усю історію конкурсно-фестивального руху західної Греції. Тридцять європейських хорів прибули до Превези з Греції, Данії, Естонії, Кіпру, Латвії, Молдови, Німеччини, Норвегії, Польщі, Румунії, Сербії, Угорщини, України та Чехії. Змагання проводилося у декількох категоріях, серед яких мішані, однорідні, камерні, молодіжні, дитячі хори, а також категорія з довільною програмою.

У складі журі конкурсу працювали видатні професори-диригенти – уславлені майстри у галузі хорового мистецтва: Урса Лах (Норвегія), Теодора Павловіч (Болгарія), Рагмар Расмуссен (Норвегія), Джустін Сміт (США), Амброж Чопі (Словенія), Перл Шангкуан (США).

Молодіжний хор «Світич»  під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмили Шумської і Людмили Костенко, повернувся з Греції з блискучою перемогою. Колектив виступив на 23-му Міжнародному хоровому конкурсі у Превезі у найпотужнішій, за кількістю та якістю хорів-учасників, категорії – «Довільна програма», оскільки саме у такому форматі можна показати полівекторний характер репертуару та представити різнопланові вокально-ансамблеві та сценічно-виражальні можливості молодих хористів. Програма «Світича» була побудована як моноконцерт, за принципом стильового контрасту та концептуальної цілісності і включала твори українських на світових композиторів – класиків та сучасників.

У межах програми 35-го Міжнародного хорового фестивалю у Превезі «Світич» здійснив декілька виступів з програмами української хорової музики, з метою репрезентації традицій національного музичного мистецтва для багатотисячної аудиторії європейських слухачів, що і стало реальним втіленням ідеї міжнародної культурної дипломатії.

Результатом поїздки до Греції стали нагороди, які отримав Молодіжний хор «Світич» на 23-му Міжнародному хоровому конкурсі в Превезі: Золота медаль в категорії «Довільна програма» та спеціальний приз «За краще виконання православної музики», а  також – почесний Диплом 35-го Міжнародного хорового фестивалю. У числі декількох хорових колективів, які отримали перші місця, «Світич» був удостоєний честі співати на заключному концерті конкурсу-фестивалю, під час церемонії закриття, яка була проведена в амфітеатрі древньогрецького міста Нікополіс.

Напередодні свого 25-річного ювілею, Молодіжний хор «Світич» вкотре підтвердив високий професійний рівень – характерну рису свого багаторічного мистецького поступу, стабільність творчих результатів та вірність музично-просвітницьким традиціям Ніжинської вищої школи.

Микола Шумський, професор, зав. кафедри інструментально-виконавської підготовки НДУ ім. М. Гоголя

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register