Загадкові вбивства і монстр Десни: відомий письменник видав книгу про Чернігівщину

  • Загадкові вбивства і монстр Десни: відомий письменник видав книгу про Чернігівщину
  • Загадкові вбивства і монстр Десни: відомий письменник видав книгу про Чернігівщину
  • Загадкові вбивства і монстр Десни: відомий письменник видав книгу про Чернігівщину

Відомий український письменник, уродженець Ніжина Андрій Кокотюха видав свою чергову книгу. Книга називається «Темна вода». Події розгортаються на Чернігівщині – здебільшого на базі відпочинку біля Десни. Там кояться загадкові містичні речі. Хтось чи щось, що живе в річці, безжалісно вбиває людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомий письменник із Ніжина почав кар’єру з школяра-шахрая

Андрій Кокотюха спеціально для ЧЕline розповів деякі подробиці, пов’язані із книгою «Темна вода».

«Темна вода» (у російській версії – «Глубокая вода») була написана восени 2005 року, нова редакція – 2018 рік, для нового видання. Там помінялися реалії, зокрема – міліція на поліцію, інші можливості мобільного зв`язку тощо. Це насправді перший мій детективний роман, хоча до того вже було два десятки книжок. Але то були трилери, кримінальні романи, бойовики, збірники нарисів. Ідея написати не просто детектив, а готичний детектив виникла, коли влітку 2005 року був із родиною на базі відпочинку на Десні. Я там бував часто у дитинстві, бо родом із Ніжина, у нас там половина міста влітку відпочиває, біля села Стара Пристань. Одного вечора ми з другом попливли в затон, де місцеві ловили рибу. Маршрут у романі описаний один в один. Коли опинилися там, місце видалося мені містичним. Далася взнаки безмежна любов до творчості Миколи Гоголя – у нас, у Ніжині, його духом просякнуте все. Коли повернувся, склав у голові історію, за референс узяв «Собаку Баскервілів» Конан Дойла. Місце дії переніс під Чернігів. Історія з літаком – реальна, але насправді прив`язана до Житомирщини. Бездонне озеро – це з Волині. Проте реалії Сіверщини мені ближчі, тож переніс їх на іншу територію», – зазначає Андрій Кокотюха.

Книга «Темна вода» 2006 року отримала гран-прі «Коронації слова» з великим відривом. Стала першим і єдиним поки що детективним романом, нагородженим на цьому конкурсі за всю його історію.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register