Жителів Чернігівщини закликають підтримати номінацію українського борщу до списку ЮНЕСКО

recept_7653_90th

18 грудня 2020 року Міністерство культури та інформаційної політики України разом з ГО “Інститут культури України” за участі Євгена Клопотенка, відомого шеф-кухаря, проведуть онлайн-презентацію “Культура приготування українського борщу” в межах кампанії на підтримку включення зазначеного елементу до культурної спадщини ЮНЕСКО.

“Мова не йде про гастрономічну ідентифікацію. Це питання захисту важливої культурної складової та частини історії. Визнання борщу об’єктом нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО – поставить крапку у навмисно створених дискусіях щодо етнічної батьківщини рецепту страви. Адже усі ми знаємо правду: борщ – український”, — зазначає Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індекс борщу: скільки він коштує на Чернігівщині

У різні часи борщ варили за відмінними рецептами з використанням широкого набору продуктів. Борщ відрізнявся від села до села, від регіону до регіону. У пошуках особливостей та унікальних рецептів головної української страви, талановитий кухар Євген Клопотенко здійснив мандрівку всією країною. Тепер 25 учасників з кожної області зберуться разом на спільному майданчику галереї мистецтв «Лавра», де кожний приготує борщ за неповторним рецептом. Усі кухарі — носії давніх регіональних та родинних традицій приготування цієї страви, які ділитимуться своїми секретами і шукатимуть формулу найсправжнісінького борщу. Процес приготування відбуватиметься одночасно за окремими робочими місцями із дотриманням карантинних норм.

Також ми закликаємо українців з 11 до 18 грудня приєднатися до Борщ-марафону в соцмережах і викладати рецепти, світлини або сторіз з борщем, який ви готували власноруч вдома або смакували деінде.

Нашої спільної мети — відстояти український борщ, не досягти без участі кожного й кожної з вас, стверджують у Міністерстві культури.

Початок заходу о 16:00 годині 18 грудня 2020 року.

Місце проведення: Галерея Лавра, вул.Лаврська, 1, м.Київ

Акредитація представників ЗМІ триває до 17:00 17 грудня 2020 року за формою.

Трансляція відбудеться за посиланнями:

http://uacult.com/stream

https://www.facebook.com/events/1354455778228732

Прес-служба МКІП

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register