Економіка

У січні-лютому місцеві бюджети Чернігівщини отримали 1,4 мільярди гривень податків та зборів

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-лютий 2024 року надійшло 1,4 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,2 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

Найбільшу частку у загальній сумі (58 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 838 млн гривень.

Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 336,5 млн грн (23,3 відс. загальної суми надходжень до місцевих бюджетів).

Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 150 млн грн (10,4 відс. доходів місцевих бюджетів).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю у Чернігівській області отримують грошову допомогу від ВПП ООН

Акцизного податку від реалізації підакцизної продукції та акцизного податку на пальне надійшло 54 млн грн (3,8 відс.).

Решта податків і зборів у загальній сумі становить 4,5 відс.: податку на прибуток сплачено 12 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 46 млн грн, екологічного податку – 2,8 млн гривень. 

Майже четверту частину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечено платниками, що відносяться до сфери сільського господарства (22,3 відс. загальної суми або 322 млн грн). Також значні суми сплатили підприємства державного управління, освіти та охорони здоров’я  (17,5 відс. або 253 млн грн), промислові підприємства (14,6 відс. або 211 млн грн). Від громадян надійшло 305 млн грн податків з підприємницької діяльності, плати за майно, податку на доходи (21,1 відс. загальної суми надходжень).

Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 129 млн грн (8,9 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – на 50 млн грн (3,4 відс.), лісового господарства – на 47 млн грн (3,2 відс.), будівництва – на 19 млн гривень (1,3 відс.). 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Ще статті по темі

Back to top button