Маршрутники відмовляють інвалідам у безкоштовному проїзді

834778[1]

Водії чернігівських маршруток забороняють проїзд інвалідам 1 та 2 груп у разі непред’явлення ними пенсійного посвідчення. При цьому довідка МСЕК про надання групи разом із паспортом, що засвідчує особу, за їхніми словами, не є підставою для безкоштовного проїзду.

І це зважаючи на те, що значна частина інвалідів має тимчасову групу, і після перекомісії вони отримують лише офіційну довідку про інвалідність, а пенсійне посвідчення мають змогу отримати тільки в Пенсійному фонді протягом 2-3 місяців. Тобто один квартал на рік тисячі інвалідів мають оплачувати проїзд, попри те, що з міського бюджету на них вже виділені мільйони.

ЧЕline поцікавився у головного контролера перевізників міста, в управлінні транспорту, за якими документами інваліди мають право проїзду.

Перший коментар дав спеціаліст управління Валентин Баглай, який своєї посади назвати не захотів.

«Посвідчення має бути встановленого зразка. З довідкою інваліди не мають права безкоштовного проїзду. Тому що кондуктор не має часу розглядати купу довідок – із якими печатками, з якими строками, і так далі», – сказав Валентин Баглай.

Другою прокоментувала заступник керівника Наталія Сікач, яка підтвердила, що підставою для безкоштовного проїзду є посвідчення про інвалідність. На запитання про довідки відповіла технічно: «Зателефонуйте керівнику управління (в момент розмови був перший день його призначення). Я не можу без його схвалення відповідати журналістам. Якщо він делегує мені свої повноваження у цьому питанні, я відповім».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із ніжинців хочуть брати за проїзд 7 гривень

Відповідь новоспеченого керівника Олександра Рижого відрізнялась від відповіді підлеглих, і він запевнив, що підставою для проїзду є як пенсійне посвідчення, так і довідка про інвалідність 1 і 2 групи, видана МСЕК, за наявності паспорта.

Поки що сказати, що робитимуть з перевізниками-порушниками, Олександр Рижий не зміг: «Я тільки перший день на посаді, як реагували на порушення до мене, я не знаю, але в цьому питанні будемо розбиратися».

Новому керівнику доведеться ще й розбиратися із обізнаністю з правилами перевезень власних співробітників.

Незаконним безкоштовний проїзд осіб із довідкою про інвалідність і паспортом був названий деякими водіями на маршрутах 11 і 33. Зокрема на останньому, за словами водія, вони діють згідно з інструкцією, що розміщена просто в салоні автобуса, де сказано «…необхідно пред’явити оригінал посвідчення встановленого зразка …». І про жодні довідки там не йдеться.

Також слід зазначити, що більша частина кондукторів і водіїв вважає таку довідку документом, який дає право безкоштовного проїзду.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password