Танк на колесах
Після розпаду Радянського Союзу основним танком української армії став «харківський» Т-64. На зберіганні на початок війни їх було близько 2200. Фізично зброя застарівала і з кінця 1990-х років різні конструкторські бюро розробили кілька проектів на його базі. Наприклад, колективом КБ імені А. А. Морозова в ініціативному порядку була розроблена колісна БМП БМП-К-64.
Перший прототип цієї машини був в 2005 році. Хоча творці називають цю машину колісною БМП, швидше за все її можна класифікувати як бронетраспортер підвищеної захищеності.
В основі колісного танка — переформатований корпус танка Т-64. Основні перетворення включають в себе переміщення моторного відсіку в передню частину машини і створення десантного відсіку в задній частині.
Бронетранспортер має низькопрофільний корпус. Захист може бути посилений за рахунок установки блоків динамічного захисту. При цьому лобова частина може витримати влучення 90-мм бронебійних снарядів, бічні проекції здатні витримати постріл від РПГ-7, а задня частина забезпечує захист від 14,5-мм бронебійних куль. Також збільшений захист від мін і саморобних вибухових пристроїв: БМП-К-64 витримує вибух еквівалентний за потужністю вибуху 10 кг тротилу.
Прототип озброєний бойовим модулем з 12,7-мм кулеметом, однак конструктори передбачили установку інших модулів вітчизняного виробництва, в тому числі з 30-мм і навіть з 90-мм гарматою.
Екіпаж важкого БТР складається з двох або трьох чоловік. Десантне відділення вміщує вісім повністю екіпірованих піхотинців — солдати входять в машину і залишають її через двері в задній частині корпусу.
Підвіска — від колісного бронетранспортера БТР-3. В якості силової установки використовується дизельний двигун з турбонадувом 5ТДФ потужністю 700 к.с. Однак в разі серійного виробництва передбачалася установка більш освоєного двигуна 3ТД потужністю 550 к.с.
Бронетраспортер має гідравлічну коробку передач і розгортається подібно танку: коли водій повертає рульове колесо, колеса на протилежній стороні зупиняються. Таким чином машина має невеликий радіус розвороту.
На даний момент існує тільки єдиний екземпляр БМП-К-64.
Тактико-технічні характеристики БМП-К-64
— екіпаж — 2-3 людини;
— десант — 8 осіб;
— загальний вага-17,7-17,9 тон;
— довжина — 6 м;
— ширина — 3,1 м;
— висота — 1,9 м;
— озброєння — 1 кулемет 12,7-мм;
— потужність двигуна — 700 к.с;
— максимальна швидкість — 105 км / год;
— запас ходу — 800 км.
Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Вконтакте та Facebook.