Політика

Останній шанс для України: перед яким вибором ми постали?

*Позиція

Вибори Президента України 31 березня в нашій країні були прозорими і демократичними. Жоден із кандидатів у президенти чи міжнародних спостерігачів не заявили про суттєві порушення чи фальсифікації, що вплинули б на результати волевиявлення українців. І в цьому теж є заслуга глави держави, який забезпечив виборчий процес у межах чинного законодавства.

Від самого початку виборчої кампанії було зрозуміло, що вибори не зможуть відбутися в один тур. Маємо двох фіналістів. Водночас сьогодні ми повинні розуміти, що опонент Петра Порошенка є непідготовленим до найвищої посади у державі. Саме Порошенко, хоч як би його критикували опоненти за прорахунки і помилки (не помиляється тільки той, хто нічого не робить), краще впорається з тими викликами, що стоять перед Україною упродовж найближчих п’яти років. Він краще готовий виконувати функції Верховного Головнокомандувача і лідера вітчизняної дипломатії, що є головними конституційними обов’язками Президента України.

Інший кандидат є абсолютно не готовим до тих викликів, які стоять перед країною та її керівництвом. Президент Росії – Володимир Путін, а не Максим Галкін. Прем’єр-міністр Великої Британії – Тереза Мей, а не містер Бін. Хто з нас ляже на операцію під скальпель актора, який грає хірурга? Хто сяде в літак, де замість пілота – артист, який знімався у ролі льотчика?

Коли ми говоримо про «путінський сценарій», то маємо на увазі, що Путін хоче отримати саме такого слабкого та недосвідченого Президента України, як Володимир Зеленський. Йому кісткою в горлі стоїть Порошенко, який не дозволив Кремлю реалізувати жодну зі своїх цілей в Україні. Саме через це Кремль погоджується на будь-яку кандидатуру Президента України, окрім Порошенка. Ви думаєте, це випадковість? Усе-таки, ні!

Зеленський як політична фігура несамостійний і залежний від Коломойського. Найяскравішим доказом такої залежності є їхнє спільне володіння «Кварталом» та інформаційна політика каналу «1+1», що належить Коломойському. Канал надає необмежену підтримку Зеленському та є головним інструментом чорного піару проти Порошенка. Можна вважати, що Порошенко вийшов до другого туру з Коломойським. У Коломойського – застарілий конфлікт із державою, він мстить Порошенку за націоналізацію Приватбанку, на яку той пішов, аби врятувати кошти десятків мільйонів клієнтів банку. І нині ми стаємо свідками подій, коли особиста помста може бути реалізована через втрату державності.

Не меншу тривогу викликає ідеологічний портрет Володимира Зеленського. Це образливі жарти «Кварталу» про Україну і «хохлів»; тези російської пропаганди, закладені в «Слугу народу» (приміром, теза про неминучий розпад України в третьому сезоні, показаному перед виборами); невміння чи небажання говорити українською; розмита позиція щодо європейської та євроатлантичної інтеграції… Армія, мова, віра – це не його цінності. І все це означає, що курс України розвернеться на 180 градусів. І ми, зробивши кілька кроків назад, знову будемо змушені повертатися до досягнутого, а не рухатися вперед. А сьогодні ми маємо всі шанси для розвитку, перетворення на сильну європейську державу.

У першому турі виборів Президента України Петро Порошенко отримав сильний ляпас від народу України. Результати голосування спонукають його задуматися та зробити висновки. Але голосування в другому турі за опонента Порошенка означатиме потужний ляпас уже собі – народу України.

Усе перелічене дає можливість розглядати можливе президентство Зеленського як серйозну загрозу послаблення України, повернення її в зону впливу Росії, згортання курсу на членство до Європейського Союзу та НАТО. Єдиний шанс зупинити цей сценарій – це консолідуватися у другому турі навколо Петра Порошенка. Адже вже навіть не йдеться про те, хороший чи поганий Порошенко? Йдеться про набагато більше – бути чи не бути Україні?

Віктор Мишко

Ще статті по темі

Back to top button