52,5 млн грн – на «Безпечний заклад освіти»: відповідну програму розгляне сесія Чернігівської міськради

Нині першочерговим завданням для засновників закладів освіти та їхніх керівників є питання створення безпечного освітнього середовища для всіх учасників освітнього процесу.
Тому на розгляд чергової сесії Чернігівської міської ради і виносять програму «Безпечний заклад освіти».
Реалізовувати її планують упродовж двох років: із 2025-го до 2027-го. І на її реалізацію потрібно 52,5 млн грн. Зокрема на 2025 рік потрібні 15 млн грн. На 2026-й – 17,5 млн грн. На 2027-й – 20 млн грн. Передбачається, що це будуть кошти Державного бюджету, бюджету Чернігівської міської територіальної громади, інші джерела фінансування, не заборонені законодавством.
Розробники зазначили, що основна мета Програми полягає у створенні безпечних умов для перебування всіх учасників освітнього процесу в приміщенні закладу освіти шляхом реалізації заходів щодо пожежної безпеки, зокрема встановлення системи оповіщення про пожежу та сучасної системи пожежогасіння, а також відеоспостереження, пропускної системи, запровадження електронного учнівського квитка.
Також зазначено, що реалізація Програми «Безпечний заклад освіти» забезпечить можливість:
1. Створити умови для посилення контролю щодо доступу сторонніх осіб до будівель закладів освіти.
2. Забезпечити своєчасне оперативне реагування на випадки виникнення пожежі в будівлях і спроби вандалізму.
3. Здійснювати ефективний контроль за освітнім процесом як із боку адміністрації закладів, так і батьків.
4. Підвищити рівень соціальних послуг для учнів (використання індивідуальних учнівських карток допоможе розраховуватися за харчування та за пільговий проїзд у міському транспорті).
Відповідно до програми, виконання ремонтних робіт заплановано в таких закладах: у 2025 році – ЗЗСО №3, №34; СШ №1. У 2026 році – ЗЗСО №19, №22; ЗДО №32. У 2027 році – ЗЗСО №15, №12; ЗДО №53.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівська міськрада планує спрямувати 57, 5 млн грн на функціонування Палацу культури
До речі, програма, окрім облаштування автоматичних систем протипожежного захисту, охоронної сигналізації з подальшою передачею сигналів на пульт централізованого спостереження, облаштування зовнішньої та внутрішньої системи відеоспостереження, передбачає також запровадження контролю доступу дітей і персоналу закладу до будівлі, створення пропускної системи, зокрема шляхом використання індивідуальних учнівських карток-перепусток, що допоможуть розраховуватися за харчування та за пільговий проїзд у міському транспорті.
Проект рішення Чернігівської міської ради аналізувала Ірина Осташко.
Фото з Мережі
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv