Блекаут із минулого: в музеї на Чернігівщині показали дітям старовині джерела штучного світла

Без електрики життя сучасної людини перетворюється на існування. Бо щоденно користуємося гаджетами, інтернетом і різними пристроями, як у побуті, так і на роботі. А всі вони працюють від електрики.
Між тим, електрика була доступна людям не завжди. І в давнину люди постійно шукали способи освітлювати приміщення.
«Ми вирішили розказати дітям про освітлювальні прилади різних історичних періодів, починаючи від соснових скіпок. До речі, скіпки ми давали дітям у руки. Вони мали визначити, з якого дерева вони. Спробувати пояснити, чому саме з сосни. Бо сосна має смолу, яка добре горить. Це були інтерактивні завдання, коли діти не лише слухали мою розповідь, а й самі висували гіпотези.
Потім були експерименти зі свічками, зокрема зупинилися на різних способах їх виготовлення. Та на тому, як захистити свічку, щоб її вітер не задув», – у коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначила Катерина Онищук, науковий співробітник Корюківського історичного музею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для брутальних бороданів: у селищі на Чернігівщині запрацював перший барбершоп
Звісно, що йшлося про різні ліхтарі та гасові лампи, використовуючи які вже можна було регулювати ступінь освітлення – зробити вогник більшим чи меншим.
До речі, аби продемонструвати дітям якнайбільше давніх освітлювальних приладів, використовували експонати не тільки з музейної колекції, а й із приватних, зокрема, маленькі панські гасові лампи, які ставили біля ліжок на столики.
Цікавості додавало й те, що захід відбувався в темряві.
«Дітям дуже сподобалося. Навіть коли зустріч вже добігала кінця, діти просили не вмикати світло. Адже від інтерактивних заходів діти завжди у захваті. Наприклад, торік їм дуже припав до вподоби природничий проєкт, коли ми виставляли опудала тварин, найцікавішим виявився бобер. Із ним всі фотографувалися», – згадала Катерина Онищук.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко