Суспільство

«Будинок Полторацьких» міськрада поки що не продаватиме

Міська рада внесла зміни до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади Чернігова, що підлягають приватизації в 2016 році.

Про це ЧEline повідомили в прес-службі Чернігівської міської ради.

Так, до переліку для продажу на аукціоні додатково були внесені 9 об’єктів, що належать до комунальної власності:

— нежитлове приміщення, проспект Миру, 52;

— нежитлове приміщення, вул. Магістратська, 13;

— нежитлове приміщення, вул. Магістратська, 13;

— нежитлове приміщення, вул. Зелена, 4;

— нежитлове приміщення, вул. Гонча, 48;

— нежитлові приміщення, проспект Перемоги, 108;

— нежитлова будівля, проспект Миру, 74;

— нежитлова будівля, нежитлова дерев’яна будівля, залізобетонна огорожа з металевими воротами, вул. Генерала Пухова, 49;

— нежитлове приміщення, вул. Захисників України, 9-В.

Орієнтовна сума коштів, що повинна надійти до міського бюджету після продажу всіх зазначених об’єктів, становить близько 4,2 млн грн.

Водночас  нежитлова будівля по проспекту Миру, 74 («Будинок Полторацьких») була виключена з переліку об’єктів для приватизації, адже на сьогодні не має спільної думки щодо визначення майбутнього цієї будівлі в центрі міста.

Голова Фонду комунального майна міської ради Олексій  Єпінін зазначив, що недоцільно включати цю будівлю для продажу на аукціоні, адже існує невизначеність у цьому питанні серед громадськості й у сесійній залі, тож необхідно більш ретельно вивчити це питання.

Довідка: 

«Будинок Полторацьких» споруджений у 1877-1878 роках на вулиці Шосейній (сьогодні Проспект Миру, біля готельного комплексу «Градецький»). У 1919 р. він став власністю земського лікаря Павла Петровича Полторацького та його родини. У Чернігові цей лікар вважався одним із кращих фахівців, працював у різних лікарнях міста.

Нині адреса будинку – проспект Миру, 74. У ньому до 1961 р. жило три династії лікарів Полторацьких. Їхній старовинний рід бере початок від запорозьких козаків – полковників Семена Палія та Антона Танського.

Тут був культурний центр, збиралися відомі громадські діячі, еліта Чернігова.

Будинок вистояв у буремні часи війн і революцій, проте в 70-х роках ХХ ст. був спалений, розграбований вандалами.

У 1994 р. обласним управлінням культури та архітектури були направлені науково обґрунтовані довідки про архітектурну цінність цієї старовинної споруди.

Чернігівські активісти переконані, що ця будівля має бути взята під державну охорону.

Ще статті по темі

Back to top button