Чтиво на дозвіллі: яку літературу рекомендують знані чернігівці
Чимало людей полюбляють скоротати дозвілля за читанням книг. Особливо до снаги таки заняття стає під час холодних зимових вечорів. А от яку літературу обрати – кожен вирішує для себе сам. Тому ЧЕline вирішив поцікавитися в чернігівських депутатів, діячів культури та лікарів, які ж саме книги їм до вподоби і що вони могли б порадити чернігівцям.
Головний лікар Чернігівського обласного онкодиспансеру Валерій Зуб наразі читає книгу «Атлант розправив плечі». Роман зачіпає тему бізнесу та підприємництва, етику та філософію ділових відносин і роль суспільства в економічному розвитку держави. У ній описана діяльність талановитих підприємців.
«Книжка просто супер, рекомендую всім почитати. Це дуже повчальна книга. Я навіть узяв для себе деякі тези, що стосуються моєї діяльності. Сюжет роману тісно пов’язаний із нашою теперішньою ситуацією. Аналізується досягнення бізнесменами певних результатів або, навпаки, розповідь про невдалі проекти та причини таких провалів. Розповідається про те, як можна досягти чогось у житті, про тонкощі спілкування з навколишніми», – розповів Валерій Зуб.
А от депутат Чернігівської обласної ради Дмитро Іванов віддає перевагу політичній літературі. Своєю улюбленою книгою він називає давньокитайський трактат «Мистецтво війни», автором якої є стратег і воєначальник Сунь Цзи. Його філософію застосовували в процесі військового навчання в армії США.
«Ще рекомендую прочитати трактат флорентійського мислителя і державного діяча Нікколо Мак’явеллі, в якому описані методи управління державою та вміння, необхідні для ідеального керівника. Обидва твори дуже глибокі, не втрачають своєї актуальності протягом багатьох століть. Кожному буде корисно дізнатися тонкощі державних процесів, щоб краще розбиратися в політиці», – зазначив Дмитро Іванов.
А от директор Чернігівського обласного художнього музею ім.Г.Галагана Юрій Ткач не береться щось радити чернігівцям. Він упевнений, що кожен має свій смак, і не обов’язково це буде книга. Чимало корисної інформації, на його думку, міститься в публіцистичних творах і статтях.
«Зараз через обставини я не маю змоги читати так часто і так багато, як це робив раніше. І читаю переважно не художню літературу, а спеціалізовані видання, статті, публіцистику. Чернігівцям можу побажати і порадити читати більше, для задоволення – все, що приносить насолоду, а для розвитку – першоджерела. Не буду рекомендувати якісь конкретні книжки, бо то – мій вибір, а кожен має зробити власний», – зауважив Юрій Ткач.
Директор Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак полюбляє читати філософську літературу та роздуми. Однією з найулюбленіших називає книгу Мирослава Дочинця «Вічник. Сповідь на перевалі духу». У ньому піднімається споконвічне питання про сенс життя та про людські цінності. Та є й чимало улюблених сучасних книг, які часто дарують Регіні Вікторівні.
«Ще мені подобаються книги Кейт Ферацці «Ваш надійний тил» і «Ніколи не їжте наодинці». Це про важливість спілкування, навіть негативного. У книгах описується важливість розмов і спілкування між людьми на будь-які теми. Та основна суть полягає в тому, що матеріальні блага ніколи не повинні ставати головнішими за людину», – поділилася Регіна Гусак.
До того ж, Регіна Вікторівна часто перечитує емігрантську прозу Михайла Велера та книги Людмили Улицької.
Заслужений артист України та актор Молодіжного театру Олексій Биш наразі зацікавився творчістю свого колеги Олега Борисова. Він перечитує книгу з мемуарами, щоденниками та інтерв’ю відомого радянського актора. А чернігівцям він радить цікавитися здебільшого історичною літературою та життєписами видатних людей.
«Людині треба пізнати себе. Тому треба звертатись до видатних людей, звертатись до їхніх книжок, до їхніх напрацювань, аби самим не загубитися. Вони, як маяки, що нас тримають. Завдяки цим людям ми бачимо напрямок і йдемо до мети. Це не просто приклади для наслідування, а найкращі приклади. Взагалі з книжкою треба дружити, особливо в часи інтернету. Вона жива і вона дає людині значно більше», – наголосив Олексій Биш.
Усі одностайні в тому, що книгу ніколи не замінять ні телевізор, ні сучасні гаджети. А щоб справді розвиватись та рости над собою, необхідно частіше надавати перевагу саме літературі.
Ольга Лазун
Я читаю https://cheline.com.ua
Но не всё подряд, а где букафф не очень много.
Супер! Дуже класно чтиво! Також всім рекомендую )))
Книга від якої я не могла просто відірватись- Халід Хоссейні «Бегущий за ветром» ( долі двох хлопчиків, проживаючих в Кабулі).
Зараз читаю Джон Фаулз «Колекціонер»