Динаміка реєстрації підприємців торік знизилася, – депутат Чернігівської міськради

83305509_484640985529036_8173966975022661632_n

*Актуально

Портал відкритих даних «Opendatabot» повідомив, що у 2019 році в Україні було зареєстровано на 15% менше фізичних осіб-підприємців (ФОП), ніж у 2018 році. За їхніми підрахунками, за рік Україна втратила майже 50 тис. нових підприємців.

На думку депутата Чернігівської міської ради від політичної партії «Наш край» Богдана Ткаченка, ситуація з реєстраціями суттєво змінилася в квітні, майже одразу після президентських виборів – українці почали боятися ставати підприємцями та пішли «у тінь».

«Поміж причин: закон про РРО; закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг; закон про збір та облік ЄСВ; закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо подання єдиної звітності з ЄСВ та податку на доходи фізосіб. Тобто упродовж року нинішня влада крок за кроком відбивала в українців бажання займатися підприємництвом», – вважає депутат міськради.

Також нещодавньою постановою Нацбанку ФОП заборонили витрачати кошти з підприємницьких рахунків для власних потреб, що містить небезпеку необґрунтованого блокування коштів ФОПів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підвищення лімітів для ФОПів: що це означає для підприємців

«Наш край» закликає владу одуматися та не знищувати підприємництво в Україні. Це призведе лише до подальшого скорочення доходів державного бюджету, доходів громадян та соціального напруження у суспільстві.

Як повідомлялося, депутати «Нашого краю» у Чернігівській міськраді ініціювали звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо скасування законів, які звужують можливості розвитку підприємництва.

Підставою для звернення стали схвалені у вересні парламентом закони №128 і №129, що передбачають «загальну фіксацію» – зобов’язання мати касовий апарат для більшості підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування.

Пресслужба обласної організації ПП «Наш край»

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register