Суспільство

Для 19 заповідних об’єктів Чернігівщини розроблені проєкти землеустрою

Важливим інструментом діяльності зі збереження унікальних природних комплексів та ландшафтів, біорізноманіття екосистем є розроблення проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду (ПЗФ).

Так, цьогоріч в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки розроблено 11 таких документів для об’єктів ПЗФ місцевого значення, розташованих на території 6 громад Ніжинського, Прилуцького і Чернігівського районів. Зокрема 3 проєкти – для Новобілоуської сільської ради, по 2 – для Варвинської, Любецької, Талалаївської селищних рад, також по 1 проєкту для Дмитрівської селищної і Сухополов’янської сільської рад.

Серед заповідних об’єктів зі встановленими межами – ботанічні заказники «Липовий Яр», «Цикля», «Мокрець», гідрологічні заказники «Кропивне», «Струга», «Халявинський», «Українсько-Березівський», ландшафтні заказники «Засенкове», «Жданівсько-Липівський», гідрологічна пам’ятка природи «Болото «Кораблище» та ботанічна пам’ятка природи «Дерева садиби П.Г. Березовського».

На ці потреби з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено понад 400 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові вперше провели кардіохірургічну операцію на відкритому серці

Співфінансування забезпечили Варвинська, Дмитрівська, Новобілоуська та Талалаївська громади. Загалом видатки місцевих бюджетів громад на реалізацію заходів становлять понад 150 тисяч гривень.

Крім того, до кінця року планується розробити ще один проєкт землеустрою щодо організації і встановлення меж – для ентомологічного заказника місцевого значення «Яблунівський», розташованого на території Яблунівської громади Прилуцького району (обласний фонд ОНПС – понад 6 тисяч гривень, стільки ж місцевий бюджет громади).

Також ще 8 вищевказаних документів для своїх заповідних територій власним коштом розробили Філія «Новгород-Сіверське лісове господарство» ДП «Ліси України» та 5 громад (два – Менська, по одному – Дмитрівська, Куликівська, Седнівська і Срібнянська).

Варто зауважити, що проєктами землеустрою, окрім визначення чітких меж природно-заповідного об’єкта, встановлюються обмеження щодо використання його земель та забезпечується внесення інформації про такі обмеження до Державного земельного кадастру.

Важливо, що збереження природно-заповідного фонду – це крок до пом’якшення наслідків зміни клімату та забезпечення екологічного балансу регіону.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button