Добробут чернігівців: жителі міста розповіли, як змінився їхній матеріальний стан за останні роки
Навесні цього року Київський міжнародний інститут соціології провів опитування для визначення матеріального становища українських родин. У центральному макрорегіоні, до якого зарахували й Чернігів, майже 13% родин бракує грошей на їжу, ще 35,6% не можуть придбати одяг. 35% родин вистачає коштів на базові потреби, а от заощаджень замало для того, аби придбати щось дороге. Тому Чеline вирішив поцікавитись у чернігівців, як змінилось їхнє матеріальне становище впродовж останніх років і які великі покупки змогли зробити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівці не вірять у стабільність гривні (Відео)
Аліна Жула: «У нас зростає все: комуналка, ціни, оплати!!! Тільки не зарплати. Чи можна купити на ту саму суму більше, ніж раніше? Ні, звісно. А в карантин багато витратили того, що збирали роками».
Надія Едієва: «Ми, наші друзі, близькі, працюємо і не залежимо від держави. Загалом нерозумно молодим працездатним людям нарікати на інших і на когось сподіватися. Інша справа – люди з інвалідністю, пенсіонери, ті, хто з об’єктивних причин не може працювати. Вони повинні бути забезпечені владою».
Надія Войдюк-Василюк: «До мене прийшло розуміння того, хто я і що я хочу. Після цього добробут почав змінюватися. Та заощаджувати наразі не вдається, бо вкладаю кошти у власний розвиток. За останній рік у мене з’явилася кухонна машина, нова плита з електродуховкою, ще час від часу я відвідую кулінарні майстер-класи».
Роман Царик: «Працюю на трьох роботах, грошей немає, вистачає на їжу та на тапки, щоб босим не ходити. Економіка працює в кишені депутатам!!!»
Інна Пампілова: «У моєму розумінні поняття «добробут» поєднує в собі дуже багато ланок, а саме: матеріальне забезпечення, медичний рівень, освітній і т.д. Особисто я за останні кілька років істотного покращення у своєму житті не побачила. Оплата праці бажає кращого, дивлячись на нестабільний курс іноземних валют і стрімке зростання цін на проживання (комунальні послуги, медзабезпечення, навчання, харчування). Ми, українці, навіть у таких життєвих умовах, із такими мізерними доходами навчилися заощаджувати гроші для втілення бажань. За останній час найбільшою покупкою стало авто в сім‘ю, на яке заощаджували доволі довго».
Оксана Фельська: «Економити я взагалі ніколи не вміла. Серед останніх великих покупок – це гриль додому. А так отримала декретні, різноманітні соціальні виплати, та й чоловік тепер віддає всі кошти мені, тому так, особистий добробут покращився».
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv