Доля медсестер і сільських ФАПів: нюанси медичної реформи

_OVCCQoxjkpdc[1]

Медична реформа, яка наразі відбувається в нашій країні, передбачає, що з 1 квітня потрапити до спеціаліста вузького профілю можна буде тільки із направленням від терапевта, з яким укладено договір.

До вказаної дати – рукою подати, проте ніхто жодних договорів ще не підписував. До того ж, терапевти зізнаються, що самі про це ще нічого не знають.

Тим часом у працівників сільських ФАПів і амбулаторій виникають побоювання, що пацієнти оберуть собі сімейних лікарів, а медсестри і фельдшери залишаться без роботи.

Як бачимо, непростих запитань вистачає. Тож ЧЕline вирішив поцікавитися в Петра Гармаша, начальника управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, яких новацій варто очікувати в медичній сфері після 1 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун хоче карати лікарів за видачу фальшивих довідок про вакцинацію

Коли можна буде підписати угоду з сімейним лікарем?

Дійсно, кампанія з оформлення декларацій стартуватиме з 1 квітня. А з 1 липня мають запрацювати механізми фінансування первинної ланки медицини через Національну службу здоров’я. Цього тижня ми мали розмову з Міністерством охорони здоров’я на цю тему. Наступного тижня плануємо її продовжити. Бо ця вся кампанія одночасно розпочнеться по всій території України.

Також із наступного тижня почнемо отримувати спеціальні інформаційні плакати. У них будуть чіткі роз’яснення, коли і в який термін треба пацієнтам звернутися до медичного закладу, як підписувати декларації, визначитися з лікарем та інші потрібні дані.

Паралельно інформація поширюватиметься через ЗМІ, зокрема телебачення, де транслюватимуть роз’яснювальні ролики. Зараз очікуємо від Міністерства координації дій на території всієї держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівські лікарі оригінально привітали жінок зі святом

Яке майбутнє в працівників сільських ФАПів і медсестр, адже вони хвилюються, що пацієнтів заберуть лікарі, а їм роботи не буде?

Питання про скорочення ФАПів, і людей, які в них працюють, зараз ніхто навіть не порушує. На часі – зміна фінансування первинної ланки медицини, а також підписання угод або декларацій на обслуговування людей сімейними лікарями. У будь-якому разі один сімейний лікар – у полі не воїн. У нього мають бути помічники – ті ж фельдшери й медичні сестри, тим паче в сільській місцевості. Бо на селі не вистачає терапевтів і сімейних лікарів. Також є проблемні питання щодо укомплектованості тих же ФАПів. Тож вони на первинній ланці працюватимуть.

Ми сподіваємось, що фінансування вистачатиме на всю мережу, яка нині є. Тим більше, в селах медичні працівники, які обслуговуватимуть людей похилого віку, отримуватимуть фінансування з коефіцієнтом.

Звісно, попереду багато роботи, але медики зацікавлені в тому, щоб відбулася ця компанія, щоб кожен пацієнт обрав сімейного лікаря або дільничного терапевта, щоб усі підписали угоди, і медична служба працювала ефективно.

Що буде з лікарями, з якими ніхто не захоче підписувати угоди?

Їм або доведеться переглядати своє ставлення до пацієнта, або визначатися із подальшим працевлаштуванням.

Ірина Осташко

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register