Духовний фронт: до якої церкви ходять і що просять у Бога відомі чернігівці
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/Katerininska_tserkva_m.CHernigiv1-780x470.jpg)
Багато чернігівців зізнається, що найбільш ревно молилися під час облоги Чернігова. У той час у Бога та ЗСУ всі вірили.
І нині багато людей не перестають просити Всевишнього про скорішу нашу Перемогу, мир на українській землі, здоров’я та щастя українців.
І хоча молитва – справа особиста і навіть інтимна, людям завжди цікаво знати, до яких церков ходять і про що моляться відомі земляки та чи змінилося в них щось на особистому духовному фронті за пів року повномасштабної війни.
Олександр Гашпар, громадський активіст
Звісно, змінилося. Я дедалі частіше питаю себе: якщо Бог – це Любов і якщо Він – Всемогутній, як написано в Біблії, то чому Він спокійно дивиться на те, що зараз відбувається в Україні, на смерті тисяч людей і безневинних дітей, на горе і страждання мільйонів родин? Чому не пошле смерть агресорам і військовому керівництву держави-агресора? За останні пів року я лише двічі був у церкві і це були католицькі церкви в Турині, куди я вимушений був евакуюватися, аби отримувати необхідне лікування. Але після приїзду до Чернігова до церкви не ходжу, бо зрозумів, що віра і релігія – це зовсім різні речі, і для того, аби помолитися Богу та попросити в Нього, якщо Він таки існує, скорішої Перемоги Україні, миру в нашій країні та смерті для всіх російських катів на чолі з путіним, мені не обов’язково ходити до церкви. Але запитання, чи існує Бог і чи чує Він наші молитви, судячи з того, що відбувається і досі, залишається відкритим.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/11-1-514x642.jpg)
Наталія Левочко, генеральний директор комунального підприємства «Телерадіоагентство «Новий Чернігів»
У мене нічого не змінилося: вірю в ЗСУ і прошу Бога оберігати захисників і захисниць. Я ходжу лише до Української Православної Церкви.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/309922952_615636050222670_4960027989270042934_n-428x642.jpg)
Сергій Воробйов, ексдепутат Чернігівської міськради, волонтер, бізнесмен та інструктор з дайвінгу.
Не ходив і не ходжу. Церква – це релігія, а не віра. Закрите акціонерне товариство з пільговим оподаткуванням.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/311009628_514512556771593_9008442827533266792_n-648x642.jpg)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи бояться повторного ворожого наступу: життя на прикордонні Чернігівщини
Сергій Бутко, представник Українського інституту Національної пам’яті
Для мене війна з російським агресором триває з 2014 року, а з 24 лютого 2022 року стала більш особистою, більш предметною і конкретною. Змінилася віра в наш народ і безпосередньо в земляків. Посилилися біль і гіркота від втрат і страждань.
Із шаною та повагою ставлюся до всіх релігійних конфесій, крім духовної агентури російського імперіалізму, але відвідую Православну Церкву України.
У Бога прошу насамперед Перемоги та щасливого майбутнього для України.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/293964269_782018999824064_6411040595273066660_n-963x642.jpg)
Олександр Волощук, журналіст, мандрівник, письменник, військовий
Я в чинній армії, тому до церкви не ходжу. Сам інколи молюсь, особливо Ісусову молитву на чотках. Якщо щось і прошу в Бога, то не згинути на цій війні…
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/310827905_812383583292476_4699267138556281668_n-1024x576.jpg)
Михайло Жирохов, історик, військовий експерт
На жаль, щодо церкви та ставлення до Бога це питання не до мене. Так склалося.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/297626102_575928167584491_4766587367459016411_n-482x642.jpg)
Микола Силенко, директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України
Моє ставлення дуже змінилося значно раніше. На Великдень 2016 року перед освяченням паски в Троїцькому соборі я почув від священика прохання до вірян «помолитися за здравія патріарха московського кірілла». Відтоді багато чого переосмислив. Відвідую виключно храми Православної Церкви України. У Бога прошу здоров’я рідним і сил нам усім перемогти агресора.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/310000283_457236066244616_1606638263830325302_n-642x642.jpg)
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv