Готуй сані влітку: на Чернігівщині розпочали підготовку до опалювального сезону
Про підготовку підприємств житлово-комунального господарства Чернігівської області до осінньо-зимового періоду йшлося на нараді, яку провів Віталій Загайний, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації.
В обговоренні проблем та перспектив газового господарства області взяли участь Володимир Кривенко, директор Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської обласної державної адміністрації та Алла Ярова, голова правління АТ «Чернігівгаз».
Учасники розглянули стан підготовки об’єктів газового господарства до опалювального періоду та ситуацію з розрахунками споживачів. Також важливим є питання оснащення комерційних вузлів обліку природного газу закладів бюджетної сфери засобами дистанційної передачі даних відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.
— Дане питання знаходиться на постійному контролі облдержадміністрації. Наразі з 425 закладів в Чернігівській області, на яких лічильники повинні бути обладнані засобами дистанційної передачі даних, роботи завершено на 256 об’єктах, а це – 60,2% від загальної кількості. Потребують облаштування засобами 169 закладів бюджетної сфери, — підкреслив Віталій Загайний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителі Чернігівщини можуть залишитись без опалення через борги теплопостачальників області
За словами Володимира Кривенка, необхідно пришвидшити розробку та погодження проєктної документації щодо оснащення приладів обліку, а також врегулювати питання щодо розпломбування вузла обліку природного газу котельні КП «Прилукитепловодопостачання» повул. Київській 200/1 для його реконструкції та облаштування засобами дистанційної передачі.
— Дана ситуація може виплинути на вчасність початку опалювального періоду 2020/21 років. Підприємству необхідно виконати реконструкцію вузлів обліку газу та облаштувати їх засобами дистанційної передачі даних 5 найбільших котелень, — підкреслив він.
Алла Ярова поінформувала про діяльність АТ «Чернігівгаз» та план розвитку газорозподільної системи. За її словами, система газопостачання Чернігівщини складається з 13,8 тис. км газопроводів, 2156 газорегуляторних пунктів, 942 станції катодного захисту. На даний час в області газифіковано 658 населених пунктів із 1510, що становить 43,6%.
Голова правління АТ «Чернігівгаз» зазначила, що для якісного і оперативного обслуговування населення функціонують сервісні центри та консультативні центри.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації