«Ідіть по сусідах, просіть у них ліки», – медична реформа в дії
В Україні триває перший етап медичної реформи від міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, зокрема жителі Чернігівщини на практиці вже можуть пересвідчитись у реформаторських «досягненнях». Так, за словами однієї із жительок смт Олишівка Чернігівського району, вона нещодавно відчула ці зміни на собі.
«Під час роботі на городі мені стало дуже зле – майже втрачала свідомість, відбирало руки, була надзвичайна слабкість. Чоловік допоміг дійти до будинку. Коли лягла, не могла навіть підняти руки. Зателефонували до «швидкої». Спершу розмовляв чоловік, потім я. Коли розповіла про стан, спитали, чи немає вдома таблеток від тиску. Сказала, що ні. Вони мені: «Походіть по сусідах, попитайте, може, в них будуть. Випийте. Це у вас, мабуть, тиск, ми на такі виклики не виїжджаємо», – розказує жінка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медична невідомість, – що (не) знають чернігівці про медреформу
Це перший медичний доробок. Другий – тепер хворим дітям, починаючи з 2-річного віку, навіть із температурою, доведеться з батьками добиратися на прийом до поліклініки. Лікар-педіатр цілком на законних підставах може відмовитись від виклику додому. Вибиратиме, до кого йти, до кого ні – на свій розсуд, з огляду на ситуацію та завантаженість.
Хвора двохрічна дитина з температурою 38,5, яка їде з батьками на прийом до педіатра в маршрутці (не кожен може дозволити собі таксі чи власне авто), за часів нової медичної реформи стане звичним явищем. У сільській місцевості наслідки новацій можуть бути ще більш плачевними.
Про практичні плюси змін поки що чути мало. Згадують тільки про виділення медикам ноутбуків і відсутність «медичної реєстрації» за місцем проживання.
Что за бред? Я работаю на скорой и мы выезжаем на все вызова без исключений. Бывают ситуации, когда множество заявок, а не хватает машин для обслуживания всех и сразу. Для начала врач-консультант может дать рекомендации (если вызов не экстренный), а затем по освобождению бригады, едем на оказания помощи.
Не бред,мальчик 6 лет начал дома задыхатся,позвонили в скорую сказали звонить своему врачу.Врач не брал трубку,скорая сказала везите сами
Врач, чи записуються ваші розмови з тими хто викликає і якщо так скільки часу зберігаються?
Не бред. Моя мама (76 лет) ехала с дачи на пригородной электричке, ей стало плохо. Люди вытащили ее из электрички на ст. Чернигов, маму была практически без сознания, ее рвало, цвет кожи была как у неживого человека. Добрые люди по моб телефону позвонили мне, дождались пока мы с мужем приехали. Муж стал вызывать скорую, ответ: вы находитесь на вокзале, обратитесь к дежурному фельдшеру, если он посчитает нужным, сам вызовет скорую. Это было 9 мая, фельдшера, увы и ах, на месте не оказалось. Вызвали такси, водитель сначала , увидев маму в таком состоянии, завозмущался: как я потом буду нарядных людей возить в этой машине? Тоже оказался понимающим человеком: достал из багажника покрывало, застелил сидения, мы кое-как усадили маму. Довезли домой, еле затянули на второй этаж. Хорошо, что муж медик, сами спасали. На следующий день в поликлинике сказали, что у мамы был гипертонический криз.
Слава Украине
СЛАВА украине!
Анонім, а чому маму в лікарню не повезли, а потягнули додому?
вообще офанореть. по новым правилам зоните своему врачу. а если он трубу никогда не берет. куда звонить???
Целый час мама сидела в об…ом углу здания вокзала, мы не могли ее сдвинуть, она не реагировала и ее все время рвало. Муж в это время искал фельдшера, потом уговаривали таксиста, представили, что мы привезем маму в больницу, грязную. в рвотных массах, без документов, опять-таки 76 лет, и? А? Деньги! Может быть!? Муж сам правильно поставил диагноз, говорю же-медик! А вы думаете что-то изменилось на след день? Мы пришли в поликлинику, мама незадолго перед этим выбрала семейного доктора и прошла все кардиограммы-УЗИ, глянули в карточку и сказали: у вас все анализы норм, кардиограмма…., что ж вы хотели, возраст, чего на дачу по жаре? Мы ей то же самое говорим, спасибо за мед помощь)(
Прихильники медичної реформи показують себе дуже ввічливими людьми, вміють добирати слова.