«Ідіть по сусідах, просіть у них ліки», – медична реформа в дії

Yzobrazhenye-091-1

В Україні триває перший етап медичної реформи від міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, зокрема жителі Чернігівщини на практиці вже можуть пересвідчитись у реформаторських «досягненнях». Так, за словами однієї із жительок смт Олишівка Чернігівського району, вона нещодавно відчула ці зміни на собі.

«Під час роботі на городі мені стало дуже зле – майже втрачала свідомість, відбирало руки, була надзвичайна слабкість. Чоловік допоміг дійти до будинку. Коли лягла, не могла навіть підняти руки. Зателефонували до «швидкої». Спершу розмовляв чоловік, потім я. Коли розповіла про стан, спитали, чи немає вдома таблеток від тиску. Сказала, що ні. Вони мені: «Походіть по сусідах, попитайте, може, в них будуть. Випийте. Це у вас, мабуть, тиск, ми на такі виклики не виїжджаємо», – розказує жінка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медична невідомість, – що (не) знають чернігівці про медреформу

Це перший медичний доробок. Другий – тепер хворим дітям, починаючи з 2-річного віку, навіть із температурою, доведеться з батьками добиратися на прийом до поліклініки. Лікар-педіатр цілком на законних підставах може відмовитись від виклику додому. Вибиратиме, до кого йти, до кого ні – на свій розсуд, з огляду на ситуацію та завантаженість.

Хвора двохрічна дитина з температурою 38,5, яка їде з батьками на прийом до педіатра в маршрутці (не кожен може дозволити собі таксі чи власне авто), за часів нової медичної реформи стане звичним явищем. У сільській місцевості наслідки новацій можуть бути ще більш плачевними.

Про практичні плюси змін поки що чути мало. Згадують тільки про виділення медикам ноутбуків і відсутність «медичної реєстрації» за місцем проживання.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register