Інша сторона медалі: мер Сновська розповів про декомунізаційний конфлікт

37337836_1971953976169968_6473645531989016576_n

Як повідомляв ЧЕline, в Сновську вчора, 16 липня, розгорівся конфлікт між активістами та жителями міста. За словами голови Сновської ОТГ Олександра Медведьова, вчора до Сновська приїхали представники «Правого сектору» з метою демонтувати об’єкти комуністичної ідеології (зірки, серп і молот, таблички на підприємствах).

«Вони зустрілися зі мною і пояснили, що хочуть ці об’єкти демонтувати. Я погодився, але пояснив, що, відповідно до закону, це питання треба винести на сесію, щоб з’ясувати, чи підлягають об’єкти декомунізації. Тому що є пам’ятник, який вважається об’єктом культури, і просто так його чіпати не можна, тільки за відповідною процедурою, яка потребує часу», – розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Декомунізаційний конфлікт у Сновську: жителі проти активістів

Активісти пішли до локомотивного депо Сновська і там між ними та працівниками зав’язалася сварка через те, що працівники структури були проти демонтажу зірки з меморіальної стели працівникам паровозного депо, загиблим у Другій світовій війні.

За словами працівників, якщо об’єкти підлягають декомунізації, то вони їх зняли б і самі помістили б до музею або переплавили б на тризуб.

Проте вночі невідомі зірвали зірку і на ранок її вже не було.

«Ми через цей факт викликали поліцію та залишили заяву. Наразі вже відомо, що поліція знайшла зірку і підозрюваного у її викраденні. Також ще справа відкрита через хуліганку, тому що пам’ятник культури при знятті зірок був пошкоджений», – розповів голова Сновської ОТГ.

Крім того, Олександр Медведьов зазначив, що хотів вирішити все цивілізовано, за процедурою.

Дивує єдине – чому у Сновську не декомунізували тих об’єктів раніше, адже відповідні закони діють уже кілька років. Як відомо, у Сновську тривалий час (зокрема і за підтримки влади) не демонтували пам’ятник Володимиру Леніну. Нині його зберігають на території місцевого підприємства «Комунальник».

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register