Інша сторона медалі: мер Сновська розповів про декомунізаційний конфлікт

37337836_1971953976169968_6473645531989016576_n

Як повідомляв ЧЕline, в Сновську вчора, 16 липня, розгорівся конфлікт між активістами та жителями міста. За словами голови Сновської ОТГ Олександра Медведьова, вчора до Сновська приїхали представники «Правого сектору» з метою демонтувати об’єкти комуністичної ідеології (зірки, серп і молот, таблички на підприємствах).

«Вони зустрілися зі мною і пояснили, що хочуть ці об’єкти демонтувати. Я погодився, але пояснив, що, відповідно до закону, це питання треба винести на сесію, щоб з’ясувати, чи підлягають об’єкти декомунізації. Тому що є пам’ятник, який вважається об’єктом культури, і просто так його чіпати не можна, тільки за відповідною процедурою, яка потребує часу», – розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Декомунізаційний конфлікт у Сновську: жителі проти активістів

Активісти пішли до локомотивного депо Сновська і там між ними та працівниками зав’язалася сварка через те, що працівники структури були проти демонтажу зірки з меморіальної стели працівникам паровозного депо, загиблим у Другій світовій війні.

За словами працівників, якщо об’єкти підлягають декомунізації, то вони їх зняли б і самі помістили б до музею або переплавили б на тризуб.

Проте вночі невідомі зірвали зірку і на ранок її вже не було.

«Ми через цей факт викликали поліцію та залишили заяву. Наразі вже відомо, що поліція знайшла зірку і підозрюваного у її викраденні. Також ще справа відкрита через хуліганку, тому що пам’ятник культури при знятті зірок був пошкоджений», – розповів голова Сновської ОТГ.

Крім того, Олександр Медведьов зазначив, що хотів вирішити все цивілізовано, за процедурою.

Дивує єдине – чому у Сновську не декомунізували тих об’єктів раніше, адже відповідні закони діють уже кілька років. Як відомо, у Сновську тривалий час (зокрема і за підтримки влади) не демонтували пам’ятник Володимиру Леніну. Нині його зберігають на території місцевого підприємства «Комунальник».

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password