Інструкція з встановлення одно- та двоклавішного вимикача світла

Description Особливості підключення вимикачів світла з однією та двома клавішами. Покрокова інструкція з монтажу вимикачів для світла та техніка безпеки
Практично у кожній квартирі чи будинку періодично виникає потреба замінити вимикач світла. Причини бувають різні: випала клавіша без можливості встановити її назад, дитина пошкодила механізм, засунувши щось під клавішу, стрибок напруги вивів з ладу пристрій і т.д. Щоб замінити вимикач для світла, не обов’язково звертатися до електрика та робити зайві витрати. Достатньо купити придатний по дизайну та функціоналу прилад, а далі слідувати інструкції https://electrica-shop.com.ua/vyklyuchatel-sveta-elektricheskij.
Незалежно від того, з яким пристроєм ви працюватимете, почати потрібно з знеструмлення мережі. Це головна умова у техніці безпеки. Зробити це можна на електричному лічильнику або автоматичному вимикачі на введенні проводки у будинку чи квартиру. Перевірити, чи вимкнено електрику, можна за допомогою індикаторної викрутки, притиснувши її до провідника струму.
Монтаж одноклавішного електричного вимикача
Принцип роботи вимикача ґрунтується на розриві фази. Коли фаза розімкнена, електрика не надходить на світильник. При заміні лампочки достатньо клацнути вимикач і вас не вдарить струмом. Однак несправний прилад все ще залишає ризики та приносить незручності у використанні. Тому його потрібно демонтувати та поставити новий. Робиться це так:
- У монтажній коробці виведений один кабель живлення, по якому надходить електрострум на 220 Вольт, і один провід, що веде до світильника. Зазвичай це дві жили з перерізом 1,5 мм2. Одна жила — це фаза живлення, а друга — нейтраль, що йде до світильника. Визначити їх можна за маркуванням. Нуль зазвичай позначений синім, а фаза червоним або коричневим.
- Підключаємо обидва дроти до контактів на вимикачі. Залежно від типу затискача вам на цьому етапі знадобиться викрутка.
- Встановлюємо механізм у підрозетник і фіксуємо за допомогою вусиків розпірних. У деяких моделях можуть бути фіксатори іншого типу.
- Встановлюємо лицьову панель та рамку.
- Подаємо живлення та перевіряємо працездатність пристрою. Не повинно бути мерехтливого світла, гудіння та іскріння. Якщо помітите щось подібне, краще зніміть лицьову панель і підтягніть контакти, а потім встановіть панель назад.
З кнопковими моделями процедура аналогічна.
Монтаж двоклавішного вимикача світла
Двоклавішний вимикач може знадобитися не тільки при виході з експлуатації старого пристрою. Часто він потрібен, коли користувачі купують люстру з двома плафонами, щоб керувати кожним окремо. Для цього навіть не потрібно додавати окремий кабель. Достатньо в місці виведення дроту для світильника встановити клему Ваго на 3 гнізда: в одне піде провід живлення, а з двох інших йдуть дроти до кожного плафона окремо. Нейтраль у такій люстрі швидше за все об’єднана всередині моделі, так що від світильника йтиме одна нейтраль — та сама, що й була.
У той же час на вимикачі вже має бути три жили: одна живляча, а дві йдуть від клавіш до світильника. Переробити одну жилу на дві можна за допомогою клем Ваго, якщо є місце в підрозетнику, куди її сховати. В іншому випадку проводку доведеться міняти на трижильну, щоб один провідник був живильним, а два — вели до світильника. Для цього є способи, щоб не псувати стіни, причому заміна потрібна від розподільного щита до вимикача та від вимикача до світильника. Саму електрофурнітуру змінюємо за таким алгоритмом:
- Фазну жилу підключаємо до контакту для вимикача.
- Два провідники, які ведуть до світильника, підключаємо до контактів під кнопками.
- Перевіряємо надійність фіксації провідників на контактах.
- Встановлюємо механізм у монтажну коробку та фіксуємо.
- Встановлюємо лицьову панель та рамку.
- Подаємо живлення на мережу та тестуємо роботу пристрою.
Хоч би якою була причина заміни, є один нюанс: порядок підключення контактів. Наприклад, раніше ліва клавіша відповідала за освітлення на кухні, а права — у коридорі. При встановленні нового пристрою можна переплутати дроти, що йдуть до світильників. В цьому випадку не потрібно переучуватися та звикати до нового порядку. Просто зніміть лицьову панель та поміняйте місцями підводи до клавіш. Обов’язково перевірте надійність фіксації струмопровідних жил та зберіть знову вимикач.
Навіть у людей без досвіду зазвичай установка перемикача займає не більше 5-10 хвилин за наявності однієї викрутки. Головне, щоб підібрана модель вимикача світла підходила під розмір монтажної коробки, була якісною та стилістично доречною у вашому інтер’єрі.
Реклама