Суспільство

Кінопроєкт «Рік з Довженком»: у Сосниці започатковують нову ініціативу

Цьогоріч виповнюється 130 років від дня народження всесвітньовідомого кіномитця Олександра Довженка. Вшанування цієї дати затверджене Постановою Верховної Ради України «з метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті і належного відзначення».

Безумовно, для Сосницького літературно-меморіального музею О.П.Довженка така вагома річниця має особливе значення. Щоправда, ніколи раніше такі поважні дати не припадали на часи величезних суспільних потрясінь, як нинішня війна.

«Ми розуміємо стан нашого суспільства, спільно з усіма носимо в собі ті ж відкриті рани, переживаємо біль і хвилювання. І разом із тим маємо гідно вшанувати ім’я Олександра Петровича, адже він приніс багато цінного нашій культурі, осяяв ім’я України справжньою громадянською і синівською любов’ю», – зазначають у музеї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнення Залужного: військовий експерт із Чернігова – про вплив на ситуацію на фронті

Тож цьогоріч у Сосниці започатковують кінопроєкт «Рік з Довженком». Розповідатимуть цікаві та маловідомі факти про Олександра Петровича, переглядатимуть його фільми чи фільми про нього, а також їх обговорюватимуть.

Стартує проєкт 9 лютого з розповіді про Варвару Кирилову, тобто Варюсю, першу дружину кіномитця, яка пожертвувала собою, аби Довженко відбувся як геній.

«Про неї спочатку воліли не говорити, але зрештою історія їхнього кохання і стосунків прикувала до себе увагу дослідників, журналістів та кінематографістів. І випливло багато утаємниченого, такого, що й досі знаходиться під покровом нерозгаданої загадки, гідно збереженої самою Варварою і її сином Вадимом», – інформують у музеї.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ірина Осташко

Фото – Сосницького літературно-меморіального музею О.П.Довженка

Ще статті по темі

Back to top button