Куди зник чернігівський пес Патрон та чому з’явилися чутки про його загибель
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/429923185_1187323442675363_4117066444320566044_n-e1710264487549-780x470.jpg)
Чернігівський Пес Патрон став не лише талісманом піротехніків ДСНС України, а й символом спротиву українського народу. Окрім розміновування, цей легендарний пес ще й волонтерить і вже навіть став головним героєм мультфільму.
Проте останнім часом він дещо зник із медіапростору. Це породило багато чуток, зокрема, і про те, що пес Патрон загинув.
Утім, не варто переживати і ставати жертвами дезінформації.
«Пес Патрон нікуди не зник. Він виконує завдання, знаходиться в піротехнічній частині разом із хлопцями. Все, що він робив, те і робить», – розповіла в коментарі для «ЧЕЛАЙН» речниця ДСНС у Чернігівській області Ірина Щукіна.
Речниця ДСНС зазначила, що на сторінці пса Патрона спростовуються всі погані чутки про нього й описуються події так, як вони відбувались.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/426614435_1130539061306659_4905456933607210526_n-564x642.jpg)
«Дійсно, минулого року група потрапила під обстріл. Вороги спеціально скидають на підрозділи з дронів вибухівки. Цього не уникнути, оскільки розмінування відбувається і на сході. Але розмови про загибель – це просто чутки, які придумали та додумали», – запевнила Ірина Щукіна.
Наразі пес Патрон продовжує співпрацювати з ЮНІСЕФ, допомагає тваринам, які постраждали внаслідок бойових дій, на його сторінці в Інстаграм проводять волонтерські збори – допомагають із протезуванням військовим.
Пса Патрона можна побачити в книгах, коміксах і мультфільмах.
Проте вже скоро пес Патрон продовжить свою роботу з розмінування територій.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/03/426619500_2039557196429405_9208330447799324060_n-519x642.jpg)
«Протягом зими розмінування території припиняється, якщо це не звернення громадян чи терміновий виклик. Уже з приходом весни почнеться розміновування. І пес Патрон теж братиме участь у розміновуванні Чернігівщини та сходу», – пояснила ЧЕЛАЙН Ірина Щукіна.
Спілкувалась Оксана Замятіна
Фото з Інстаграм-сторінки пса Патрона