Лікарі опановують тромбекстракцію – прогресивну методику в лікуванні ішемічного інсульту (Фото)

  • Лікарі опановують тромбекстракцію – прогресивну методику в лікуванні ішемічного інсульту (Фото)
  • Лікарі опановують тромбекстракцію – прогресивну методику в лікуванні ішемічного інсульту (Фото)
  • Лікарі опановують тромбекстракцію – прогресивну методику в лікуванні ішемічного інсульту (Фото)
  • Лікарі опановують тромбекстракцію – прогресивну методику в лікуванні ішемічного інсульту (Фото)
  • Лікарі опановують тромбекстракцію – прогресивну методику в лікуванні ішемічного інсульту (Фото)

Лікарі Чернігівської міської лікарні №2 активно відстежують нові тенденції та методики в лікуванні пацієнтів із гострим порушенням мозкового кровообігу – ішемічним інсультом. Цього разу фахівці закладу взяли участь у тренінгу, присвяченому ендоваскулярному (хірургічному) лікуванню гострих ішемічних інсультів. Триденний захід – із 21 по 23 листопада – відбувся в Ризі, cтолиці Латвії.

Можливість стажування забезпечила компанія Medtronic – один із найбільших виробників медичного обладнання, зокрема, девайсів для ендоваскулярної хірургії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ніжинська лікарня оптимізує ліжковий фонд: у палаті буде менше пацієнтів

Своїм досвідом ділилися лікарі P.Stradins Clinical University Hospital. Чернігівську міську лікарню №2 представляли: лікар-невролог, завідувач неврологічного відділення Ольга Федорова; завідувач відділення інтервенційної радіології (рентгено-хірургічний блок) та рентгенології – серцево-судинний, ендоваскулярний хірург відділення серцево-судинної хірургії Олександр Бараненко; інтервенційний кардіолог Оксана Ребенок.

46970545_341267029788987_7828515380946534400_n

Під час тренінгу фахівці P.Stradins Clinical University Hospital наочно продемонстрували свої дії під час надходження пацієнта з ішемічним інсультом у межах «терапевтичного вікна», ефективність тромбекстракції, відповіли на всі супутні запитання, здійснили фаховий розбір переліку найчастіших помилок, які виникають під час лікування пацієнта з гострим порушенням мозкового кровообігу. А також ознайомили учасників заходу із потужною матеріально-технічною базою, яка дає можливість відпрацювати лікарям навички як на сучасних муляжах, тваринних органокомплексах, так й асистуючи провідним хірургам.

47086759_341266936455663_4720054356907393024_n

Як прокоментувала необхідність такого тренінгу Ольга Федорова, на сьогодні в нашому регіоні найефективнішим методом лікування гострого ішемічного інсульту є проведення тромболітичної терапії впродовж так званого терапевтичного вікна. Йдеться про 3-4,5 години від моменту порушення кровообігу в мозку, коли тромболізис – визнана в усьому світі методика розчинення тромбу, що сприяє відновленню у хворого нормального кровотоку при інсульті і до 30% підвищує його шанси вижити й уникнути інвалідності, – ще можливий. Тромболітичне лікування в Чернігівській міський лікарні №2 проводиться з 2012 року. Метод досить успішний. Тромболітичні препарати надходять за державними закупівлями, тож пацієнт за ці ліки нічого не сплачує. Попри плюси методики, на сьогодні є суттєва необхідність додати ще одну ланку в лікуванні хворих із гострим порушенням мозкового кровообігу, яка покращить результати. Адже далеко не всі тромби вдається розчинити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові втричі зросла кількість людей, покусаних тваринами

Як акцентував увагу Олександр Бараненко, йдеться про використання методу механічної тромбекстракції – тобто видалення тромбу. Тромбекстракція – це більш агресивна методика. Здійснюється прокол, через який спеціальним тонким інструментом інтервенційний хірург заходить в артерію, що живить мозок, зокрема в сонну артерію та її гілки. Згідно з дослідженнями, механічна тромбекстракція – не панацея, втім, удвічі результативніша від тромболізису. Але за умови правильно підібраного пацієнта, який входить до визначення «терапевтичне вікно».

Запровадити передовий метод – тромбекстракцію – планують згодом і в Чернігівській міській лікарні №2.

Відсутність спеціального інструментарію для виконання тромбекстракції, який є вкрай дороговартісним, це суттєва перешкода. Втім, головна проблема в подоланні інсульту навіть не в коштах. Найбільша перешкода – це відсутність ментального усвідомлення, що реальну допомогу можна надати пацієнтові з гострим порушенням мозкового кровообігу лише в межах «терапевтичного вікна» – тобто впродовж перших 3-4,5 годин від початку захворювання до потрапляння хворого до операційної. Навіть попри те, що лікарі постійно ведуть активну інформаційну кампанію протидії серцево-судинним захворюванням і вмінню скоординувати свої дії у критичній ситуації. Це стосується як медичного персоналу, так і пересічних громадян.

Джерело: Друга Лікарня

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register