Літо на старті: чернігівці розповіли, чи планують відпочинок
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/litvidpt-e1685372618734-780x470.jpg)
До повномасштабного вторгнення літо, до якого нині – рукою подати, традиційно для українців було порою відпусток і відпочинку. Нині ж усі думки та мрії співвітчизників – про Перемогу. Не дають розслабитися й звістки з фронту та повітряні тривоги. Утім, перебувати в постійному стресі – надзвичайно шкідливо, адже від цього життя людини стає нестерпним.
До того ж, варто пам’ятати, що кожен із нас нині має надважливе завдання – зберегти власні життя і здоров’я, бо після Перемоги доведеться розбудовувати та розвивати Україну.
Тож чи планують чернігівці відпочивати влітку?
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/290355773_1091476181448431_1273869443646891902_n.jpg)
Микола Силенко
Уже другий рік не маю таких планів. Звісно, є вихідні і можна відволіктися від справ. Але тривалого відпочинку не планую. Буде Перемога і мирне небо над Україною, тоді й з’явиться можливість взяти повноцінну відпустку.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/294317898_1267396694191666_8173094458360425437_n-1.jpg)
Ірина Синельник
Зараз планувати щось складно, війна – і життя ще більш непередбачуване, аніж будь-коли. Справжній відпочинок буде після Перемоги. А зараз чим можна себе порадувати – поїздки на кілька днів для перезавантаження та зміна обстановки.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/348373472_1671882273319149_8681174005263218003_n.jpg)
Юлія Ігнатенко
Цього літа буде так само, як і минулого. Пляжний сезон не починатиму, бо місцеві пляжі не вважаю безпечними, а їхати за кордон без чоловіка не хочу. Гулятиму парками, зустрічатимусь із друзями та ходитиму на роботу. А відпочинок – після Перемоги.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/348357082_636143651709981_8375575137044642433_n.jpg)
Вікторія Сидорова
Якщо під словом «відпочинок» мається на увазі відпустка впродовж 20-30 днів, то ні, не планую. Бо фрілансери чи підприємці, на жаль, навряд чи можуть дозволити собі таку розкіш. Зараз відпочинок для мене – це 2-3-4 дні у турі вихідного дня Чернігівщиною чи Україною.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/348364172_1050968262540286_1069446081417746172_n-1.jpg)
Михайло Жирохов
На жаль, цього літа, як і попереднього, скоріш за все, обійдеться без родинного відпочинку. Час дуже непростий і навіть поїздки по Україні – це проблема, з погляду логістики та безпеки. А можливостей відпочити недалеко, наприклад, на Голубих озерах, немає, бо все ж таки область прикордонна і є певні обмеження. Тому «Ялівщина» і «Золотий берег» – це наразі всі об`єкти для відпочинку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нашестя мошок і комарів на Чернігівщині: скільки ще терпіти і чого вони бояться
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/297333451_350440427295781_6105928803468109558_n.jpg)
Сєргєй Карась
Відпустки цьогоріч у мене з високою ймовірністю не буде, тож так, щоб надовго, нікуди поїхати не вдасться. Можливо, виберемося на вихідних з туристичним візитом до Бобровиці (не тієї, що район Чернігова, а тієї, що колишній райцентр). Минулого року через офіційну заборону навіть не купалися. Цьогоріч, якщо дно «Золотого берега» перевірять, сподіваюся поплавати в Десні (вперше від початку повномасштабного вторгнення). І після того, як закінчиться сезон мошки (бо зараз навіть на вулицю складно вийти, не набравши мошок у вуха та носа), планую відвідувати Бобровицю (вже ту, що район Чернігова), аби допомогти волонтерам з «Бо Можемо!» з розбором завалів, на які окупанти перетворили будинки мирних чернігівців – то, мабуть, і не відпочинок, але українці мають допомагати одне одному.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/324405755_6280528785314230_5329298605249049217_n.jpg)
Владислав Пархоменко
Якщо чесно, то для мене відпочинок не на часі, коли в Україні триває війна з болотною нечистю. Під час літньої відпустки приділю трохи часу для внутрішнього «перезавантаження» та підготовки до нового навчального року.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/348361507_267493622456329_119124315605100837_n.jpg)
Анатолій Тютюнник
Ні, не плануємо. Сад, город, Десна. На присадибній ділянці, до речі, можна не тільки працювати, а й природою милуватися. І, звісно, під час відпустки можна щось почитати – ту книжку, на яку вічно бракувало часу.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко