Мами-українки на фотографіях початку ХХ століття

1_-ofR-1W3Rci3HukhxO9tHw

Образ жінки-матері в українській традиції багатогранний та неоднозначний. Саме на матір культура покладає значну відповідальність за виховання дітей та їх підготовку до дорослого життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні відзначають День матері

У другу неділю травня в Україні відзначають День матері. Тож, сьогодні принагідно згадуємо, якими були українські мами на початку ХХ століття.

1_LhWRjA_FolQkSd0enfzP5Q

Фото, автор невідомий. ХХ століття. Мати з дитям. Збірка Івана Гончара — альбом “Україна й Українці”.

1_YLeldXxHpwfaOFFtVfrllw

Фото, автор невідомий. 1914 рік. Село Копачів, Київська область. Мати з дітьми в місцевому національному вбранні. Збірка Івана Гончара — альбом “Україна й Українці”.

1_ccAvT7wHSV1JpNgNdDmc_A

Фото, автор невідомий. 1908 рік. Народні типи села Віта-Литовська в місцевому народному вбранні початку ХХ століття. Збірка Івана Гончара — альбом “Україна й Українці”.

1_GxdtooI9g7VoGO7YZjusSQ

Фото, автор невідомий. ХХ століття. Мати з дочкою та дітьми. Збірка Івана Гончара — альбом “Україна й Українці”.

1_7dzmYvrJeyORpQBfdERK1g

Фото, автор невідомий. 1915 рік. Параска Сивобород — сільська ткаля зі своїми дітьми Данилом і Галею та Дівером Іваном (праворуч). Усі в місцевому національному вбранні. Збірка Івана Гончара — альбом “Україна й Українці”.

1_J9xM4uBH4lBuAKURz_Cf0A

Фото, автор невідомий. 1910 рік. Мати з дочкою та дитям. Усі в місцевому національному вбранні села Пустотівки на Роменщині. Збірка Івана Гончара — альбом “Україна й Українці”.

1_-ofR-1W3Rci3HukhxO9tHw

Фото, автор невідомий. 1915 рік. Родина Сухенків. Марина Сухенко з дітьми. Три хлопчики — Олекса, Іван на передньому плані, Микола на руках. Ліворуч стоїть Раїса, стоїть Настя Максимівна. Жінки в місцевому вбранні з села Березоточа. Збірка Івана Гончара — альбом “Україна й Українці”.

Джерело: Музей Івана Гончара

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register