Суспільство

Мобілізація в Україні: у МОН назвали категорію студентів, кому можуть дати відстрочку

За даними МОН, зараз біля 55 % студентів — це чоловіки.

У Верховній Раді розглядається ініціатива, якщо військовозобов’язаний здобуває магістратуру вперше, то йому може бути надана відстрочка, якщо вдруге, тоді — ні. 

Про це розповів заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький розповів в ефірі «Українського радіо».

За його словами, зараз біля 55 % студентів — це чоловіки. Найбільше —  на магістерському рівні. 65 % контрактників «магістерки» — хлопці. 

«Переважаюча більшість студентів на бакалавраті — 18-21 рік, а на магістерку дуже часто вступають люди старшого віку, призовного чи мобілізаційного. Зараз мобілізаційний вік — це 27 років. Є закон, який ухвалений ВР, але ще не підписаний Президентом, щоб знизити мобілізаційний вік до 25 років. Тож люди часто використовують вищу освіту як засіб оминати військову службу«, — пояснив він.

Він визнав, що мобілізаційний ресурс в Україні є «проблематичний».

«Зараз у ВР є декілька ініціатив, які говорять про те, як з цим впоратися, бо ми розуміємо, що мобілізаційний ресурс в Україні є проблематичний. На сьогодні пропозиції, які стоять перед ВРУ, фактично зводяться до того, що якщо особа здобуває такий рівень освіти вперше, то їй може бути надана відстрочка. Якщо ж ти вже маєш, наприклад, магістерський рівень, то подвоєння того самого рівня не дає відстрочки», — розповів Винницький. 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button