Суспільство

Мобільні оператори непомітно запровадили 13 абонплат на рік

*Актуально

Монополісти мобільного зв’язку протягом короткого часу перейшли на новий здирницький формат надання послуг: замість календарного місяця послуги зв’язку надають на чотири тижні. Як повідомив депутат Чернігівської обласної ради від партії «Наш край» Сергій Баришовець, абоненти будуть вимушені оплатити зв’язок протягом 12 місяців 13 разів. Інакше кажучи, мобільні оператори вирішили, що абоненти мають платити за 13 місяців на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З Днем Незалежності чернігівців вітає політична партія «Наш край»

За його словами, протягом кількох місяців нинішнього року мобільні оператори «Київстар», «Vodafon», «Lifecell» перейшли на новий формат надання послуг. Так, наприклад, «Vodafon» перевів тарифну лінійку SuperNet і Unlim 3G на чотиритижневий формат; «Київстар» усіх абонентів передплаченого зв’язку перевів на новий 28-денний формат; «lifecell» переводить поступово: п’ять тарифних пакетів переведені 22 серпня, ще три будуть переформатовані 5-го вересня.

«Мобільні оператори кажуть, що подібна практика нарахування послуг на чітко визначену кількість днів нібито поширена в більшості країн світу. Водночас оператори мобільного зв’язку замовчують практично одночасне введення нових форматів надання зв’язку», – уточнив депутат облради.

Паралельно з цією можливою картельною змовою мобільних операторів влада піднімає тарифи на фіксований телефонний зв’язок. Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації, у два етапи підвищує граничні тарифи на фіксовану телефонію на 9-27%! З 1 листопада 2018 року абонплата за телефон без погодинної оплати зросте з 43,85 до 51,3 грн. А з 1 січня 2019 року — до 55,92 грн.

Для багатьох українців, особливо похилого віку, фіксована телефонія – єдиний засіб зв’язку з близькими та можливість отримати інформацію від органів місцевої влади, служб соцзахисту, екстрених служб.

Партія «Наш край» закликає владу негайно розслідувати можливу картельну змову мобільних операторів: протягом кількох місяців відбулося подорожчання мобільного зв’язку. Депутати від партії спрямували відповідне звернення до АМКУ та Кабміну. Нагадуємо владі, що зростання тарифів на фіксований зв’язок б’є по кишенях соціально незахищених громадян, зокрема пенсіонерів.

Прес-служба обласної організації ПП «Наш край»

Ще статті по темі

Back to top button