На Чернігівщині може зникнути вид червонокнижних тварин
На Чернігівщині може зникнути вид червонокнижних тварин – хом’як. Але не ті види домашніх хом’яків, яких ми звикли бачити вдома, а червонокнижний, який живе на городах, дачах, присадибних ділянках.
Це хом’як звичайний. Або його ще називають хом’як європейський. Він занесений до Червоної книги України та переважно поширений на заході країни. У нас – на Чернігівщині, а ще на Полтавщині трапляються тільки невеликі осередки, а на півдні та сході хом’як європейський майже повністю зник. Зараз цей вид на межі вимирання.
Хом’як європейський у п’ять разів більший за своїх домашніх родичів і відрізняється від них своїм способом життя. Та через зміни клімату та раціон харчування його ареал скорочується з кожним роком. За останні роки в Україні він зменшився більше ніж на 70%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Домівки співробітників Чернігівського історичного музею із села Єліне знищені внаслідок російських обстрілів (Фото)
Річ у тім, що гризун живиться збіжжям, а це дуже шкодить сільському господарству, тож відбувається безпосереднє винищення цього виду як шкідника.
Зміна клімату теж значно впливає на зменшення ареалу хом’яка європейського. Він дуже гарно адаптований до тривалих зим і сплячок. Та нинішні зими потеплішали, і гризунам доводиться виходити зі сплячки раніше, посеред зими. Через це тварини втрачають багато енергії на те, щоб заснути і прокинутися, що дуже для них шкідливо.
Щоб допомогти зберегти цей вид хом’яків, відома зоозахисна організація UAnimals опублікувала перелік із кількох простих кроків, щоб люди знали, що потрібно робити, якщо зустріли такого гризуна на своїй ділянці. Побачивши цю тварину, необхідно звернутися до організації «Центр порятунку хомʼяків». Це можна зробити, написавши їм у їхні соціальні мережі. Надіславши фото або відео, ви допоможете організації визначити вид хом’яка та домовитися з ними про подальші дії евакуації тварини. Центр приїздить евакуювати до всіх регіонів України.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Джерело: Чернігівщина туристична, за матеріалами cntime.cn.ua, uncg.org.uа, iucn.org, UAnimals, redbook.land.kiev.ua, wikipedia.org