На Чернігівщині планують реконструкцію двох обласних медзакладів
В рамках реалізації другого етапу Національної програми «Велике будівництво» в регіоні планують реконструкцію ще двох обласних багатопрофільних медзакладів – Чернігівської обласної лікарні та дитячої. Це питання обговорювали під час селекторної наради, яку проводив Офіс Президента. Участь у ній взяли заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко та начальник Управління охорони здоров’я Петро Гармаш.
– На сьогодні забезпечення медичної сфери усім необхідним, починаючи від ремонту приміщень до оновлення обладнання, основне завдання для влади усіх рівнів, – сказав Олександр Савченко. Також він зазначив, що у 2019 році облдержадміністрація розпочала розробку проєктно-кошторисної документації для реконструкції цих двох медзакладів.
За словами Петра Гармаша, в першу чергу в обласній лікарні реконструкції потребують будівлі хірургічного й терапевтичного корпусів та палатного корпусу №3. А в обласній дитячій лікарні першочергово необхідно відремонтувати харчоблок. Також начальник Управління охорони здоров’я підкреслив важливість забезпечення усім необхідним дитячу лікарню, адже вона єдина в області приймає хворих дітей на госпіталізацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові створять новітній мультифункціональний простір (Відео)
Загалом орієнтована сума на реалізацію усіх вищезгаданих об’єктів сягає понад 116 мільйонів гривень.
Під час наради також обговорили завершення реконструкції приймальних відділень в рамках проєкту EMERGENCY. На Чернігівщині роботи виконані на 100% в обласній лікарні, Чернігівській міській лікарні №2 та у Корюківській районній лікарні. Решта об’єктів має бути завершена у першому кварталі цього року.
Одне з питань на селекторній нараді було пов’язане із завершенням розбудови мережі амбулаторій. За інформацією фахівців Управління капітального будівництва ОДА, в області було заплановано будівництво та капітальний ремонт 21 амбулаторії. З них 19 — нове будівництво, де на 14 об’єктах завершені роботи і вони готові до передачі на баланс утримувачам, ще п’ять – на стадії завершення. Ще дві амбулаторії відремонтовані (1 об’єкт переданий громаді, ще один у процесі передачі).
Олександр Савченко підкреслив, що на сьогодні УКБ готове передати будівлі амбулаторій селищним громадам, але існують певні перепони.
– Програма розбудови амбулаторних закладів стартувала у 2017 році і замовником робіт були районні адміністрації до зміни адміністративно-територіального устрою, а на баланс мають брати громади новостворених районів відповідно чинного законодавства, тому наразі очікуємо на проходження процедур передачі і тримаємо цей процес на постійному контролі, – зазначив заступник голови ОДА.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації